Film Önerileri: Hızlı ve Öfkeli 1 - The Fast and the Furious İzle

Orjinal Adı: The Fast and the Furious – Hızlı ve Öfkeli 1

Hızlı ve Öfkeli 1 IMDB Puanı: 6.8/10

Yapım Yılı: 2001

Filmin Süresi: 1 Saat 46 Dakika – 106 Dakika

Gösterim Tarihi: 2 Kasım 2001

Bütçe: 38.000.000$

Hasılat: 214.463.726$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Rob Cohen

Senarist: Ken LiGary Scott ThompsonErik BergquistDavid Ayer

Müzikler: BT

Oyuncular: Paul WalkerVin DieselMichelle RodriguezJordana BrewsterRick YuneChad Lindberg

Hızlı ve Öfkeli 1 Film Konusu

Hızlı ve Öfkeli 1 filmi geniş bir serinin ilk filmidir ve 2001 yılında müthiş bir çıkış yapmıştır. Filmin her saniyesi aksiyon ve heyecan dolu olmakla birlikte inanılmaz bir yarış ve hız ile pek çok kesimin övgüsünü kazanmıştı. Hızlı ve öfkeli filmin konusunun odak noktasında ise Domenic Toretto adında büyük bir suç örgütünün lideri bulunuyor.

Toretto, şehirdeki arabaların üzerlerinde bulunan ve değeri hesaplanamayan oldukça önemli aksesuarları çalan bir çeteyi kontrol etmektedir. Şehirde değerli elektronik ekipmanların çalınma olayları çok fazla artmasından dolayı polisler baş şüpheli olarak Toretto’yu görür. Toretto’nun peşine bir sivil polis takılmıştır bile.

Bu suçun gerçek sorumlusunun kim olduğunu bulmak görevi ile hareket ederken, kendisini Toretto’nun kız kardeşine aşık olarak bulur. Çeteyle çok samimi olmayı başaran ve artık onlardan biri olan bu sivil polis çetenin içine sızmayı başarmıştır. Çetenin içine girmesiyle birlikte aslında pek çok şeyin göründüğü gibi olmadığını anlar ve ortaya çıkan pek çok sorunla da mücadele etmesi gerekir.

Editörün Düşüncesi

Efsane seriyi bilmeyen duymayan yoktur. Ancak henüz izlemediyseniz, bu yazımızdan hemen sonra seriye başlamanızı kesinlikle öneriyorum. İlk film olarak beklentileri fazlasıyla karşılamasıyla birlikte, beyaz perdede döneminde de istenen aksiyon tadını fazlasıyla seyirciye verdi. Oyunculuklardan bahsetmeme bile gerek yok. Yönetmen ve görüntü olarak düşünürsek gerçekten çok ama çok iyi bir iş çıkartılmış.

Senaryoda bir farklılık yok ama yine de doyurucu olduğunu söyleyebilirim.

Benim Bu Filme Puanım: 9.0/10

İyi Seyirler…


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
14
Peh!
Tırt Tırt
8
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
6
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
4
İzlenir!
Puf! Puf!
2
Puf!
LOL LOL
20
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
18
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
14
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
8
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir