img
Home / Aksiyon / Hızlı ve Öfkeli 6 – Furious 6 (2013)

Hızlı ve Öfkeli 6 – Furious 6 (2013)

/
249 Views

Film Önerileri: Hızlı ve Öfkeli 6 - Furious 6 2013

Orjinal Adı: Furious 6 – Hızlı ve Öfkeli 6

Hızlı ve Öfkeli 6 IMDB Puanı: 7.1/10

Yapım Yılı: 2013

Filmin Süresi: 2 Saat 10 Dakika – 130 Dakika

Gösterim Tarihi: 24 Mayıs 2013

Bütçe: 160.000.000$

Hasılat: 788.679.850$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Justin Lin

Senarist: Chris MorganGary Scott Thompson

Müzikler: Lucas Vidal

Oyuncular: Vin DieselPaul WalkerDwayne JohnsonJordana BrewsterMichelle RodriguezTyrese GibsonSung KangGal GadotLudacrisLuke EvansElsa PatakyGina CaranoClara PagetKim KoldJoe Taslim

Hızlı ve Öfkeli 6 Film Konusu

Hızlı ve Öfkeli 6 filmi önceki müthiş Rio soygununun devamını konu ediniyor. Dominic ve Brian çok önemli bir çeteyi çökerterek ekibi adeta para yağmuruna tutmuşlardır. İnanılmaz büyük bir servete çöken ekip, krallar gibi yaşamaya başlar. Ama eve dönmek ve kimseden kaçmadan sıradan normal bir hayat sürmeyi de çok istiyorlardı. Çünkü bu kadar büyük bir para da olsa asıl önemli olan şey aileydi.

Ajan Hobbs ise dünyanın pek çok yerine dağılmış olan büyük bir suç organizasyonunu araştırır. Paralı askerlerden oluşan ve her biri adeta bir ölüm makinası olan bu ekipteki adamların başında bulunan iki isimden biri Dominic’in öldüğünü sandığı sevgilisi Letty’ydi. Onlar çok güçlü ve çok tehlikelilerdi.

Onlarla baş etmek oldukça zordu. Eğer onları çok iyi bildikleri sokaklara çekmeyi başarabilirlerse bu savaştan galip ayrılabilirlerdi. Hobbs bu iş için Dominic’den yardım ister ve ekibi yeniden toplamasını söyler. Karşılığında ise tüm davaları ve suçlamalarının yok edilip, serbest bir şekilde evlerine dönebileceklerini vaat eder. Bu oldukça geçerli bir ödüldü.

Editörün Düşüncesi

Hızlı ve Öfkeli serisi sinema severlerin büyük beğenisini topladı. Üst üste çıkan filmler halen devam etmekte ve uzun bir süre de devam edecek gibi duruyor. Seri devam ettikçe senaryo ve film kalitesi yukarı doğru çıkıyor. Bu filmde de son derece başarılı bir iş çıkmış. Özellikle görsel açıdan efsane bir film olduğunu söyleyebilirim.

Benim Bu Filme Puanım: 9.0/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :