Kore Filmi - Hizmetçi

Orjinal Adı: Ah-ga-ssi (Hizmetçi)

Hizmetçi IMDB Puanı: 8.1/10

Yapım Yılı: 2016

Filmin Süresi: 2 Saat 25 Dakika – 145 Dakika

Gösterim Tarihi: 11 Ağustos 2017

Bütçe: 8.000.000$

Hasılat: 37.767.206$

Yaş Sınırı: 18+

Yönetmen: Chan-wook Park

Senarist: Sarah WatersSeo-kyeong Jeong – Chan-wook Park

Müzikler: Min-hee Kim

Oyuncular: Min-hee KimTae-ri KimJung-woo HaJin-woong ChoHae-sook KimSo-Ri Moon

Filmin Konusu

Hizmetçi filmi bir hizmetçinin, hanımefendisine beslediği ancak gizli tuttuğu aşkı konu edinmektedir. Oysa bu hizmetçi bir dolandırıcı tarafından kiralanmış ve o eve sokulmuştu. 1930’ların dünyasının anlatıldığı filmde kendisini kont olarak sıfatlandıran bir dolandırıcı çok çılgın bir plan yapar.

Saf görünümlü Japon varis olan Leydi Hideko’nun sahip olduğu zenginlikten kendisine pay almak için onu aşık etmeyi planlar. Kont bunun içinde kendine bir yardımcı olarak Sook Hee isminde birisini tutar ve Leydi’ye hizmetçilik etsin yardım etsin diye yanına gönderir. Ancak hiçbir şeyden haberi olmayan bu hizmetçi, karşı koyamaz bir şekilde hanımefendisine aşık olmaya başlar.

Hainmaiden filmi başarılı yazar Sarah Waters’a ait Fingersmith adındaki bir romandan modern bir şekilde uyarlanarak beyaz perdeye aktarılmıştır. Kore yapımı olan dram ve aşk türündeki filmin yönetmen koltuğunda ise Chan Wook Park oturuyor. Chan aynı zamanda Seo Kyeong Jeong ile birlikte filmin senaristliğini de üstleniyor.

Editörün Düşüncesi

Kore sinemasını keşfetmiş olanlar bilir, son dönemlerin en başarılı senaryolarına imza atan piyasalardan biri olduğunu rahatlıkla söylebiliriz. Aslında uzun zamandır bu denli başarılı işler yapıyorlar ancak bizler daha yeni yeni bu bölgeye hakim olmaya başladık.

Ben Hizmetçi filmini ilk zamanlarda izleme şansına erişmiştim. Ve gerçekten nutkum tutulmuştu. İki lezbiyenin yaşadıklarını sadece romantizm olarak değil aynı zamanda yüksek bir gerilim duygusuyla soluksuz izledim.

Gerçekten film içerisinde o kadar fazla duyguyu barındırıyorki, izlediğinizde ne demek istediğimi sizde anlayacaksınız. Bana göre en başarılı filmler arasında ilk 50’ye kesinlikle koyacağım bir film.

Yönetmeninden tutun, oyunculuklarına, senaryosuna kadar mükemmel bir baş yapıt!

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
4
Peh!
Tırt Tırt
18
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
16
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
15
İzlenir!
Puf! Puf!
12
Puf!
LOL LOL
10
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
8
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
4
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
18
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir