img
Home / Bilim Kurgu / I Am Mother (2019)

I Am Mother (2019)

I Am Mother

Orjinal Adı: I Am Mother

I Am Mother IMDB Puanı: 6.8/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 1 Saat 53 Dakika – 113 Dakika

Gösterim Tarihi: 25 Ocak 2019

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Grant Sputore

Senarist: Michael LIoyd Green – Grant Sputore

Müzikler: Clara Rugaard

Oyuncular: Clara RugaardHilary SwankRose ByrneLuke Hawker

Filmin Konusu

Dünya büyük bir darbeye uğramış ve insan nesli dünya üzerinden silinip gitmiştir. İnsan nüfusunun dünya üzerinden silinmesinin ardından, dünyada insan nüfusunu yeniden oluşturmak adına bir robot tasarlanır.

Robota Mother (Rose Byrne) adı verilir. Mother’ın görevi genç bir kızı büyütüp yetiştirmek olacaktır. Mother genç kızı büyütürken haliyle aralarında bir bağ oluşacaktır.

Aralarındaki bağ yaralı bir yabancının gelişiyle değişkenlik gösterecektir. Genç kız yabancının gelişiyle dünya ile ilgili bilgiler edinecek ve artık her şeyi sorgulamaya başlayacaktır.

Mother ise genç kızın dış dünya ile ilgili bağlantıları engellemek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Editörün Düşüncesi

I Am Mother senaryosu bakımından oldukça sürükleyici bir Netflix yapımı bilim kurgu filmidir.

Seyir zevkinin oldukça yüksek olduğunu söylemek yanlış olmaz diye düşünüyorum. Filmin konusu oldukça başarılı ve sıkmadan seyrediyor. Filmi anlayarak izlerseniz filmden etkilenecek ve beğeneceksiniz.

Filmi beğenmeyen kısım bana göre daha çok filmi sadece bilim kurgu bakış açısıyla izleyen kısımdır diye düşünüyorum. Oyunculuklar ve senaryo benim beğenimi kazanmayı başladı.

Netflix son dönemlerde kalitesini giderek arttırıyor ve gerçekten izleyiciyi kazanmayı başarıyor. Film finale kadar kendini izlettirdi final içinde kötü olduğunu söyleyemem ama daha iyi bir final beklerdim.

Film en başında merak duygusu uyandırıyor ve bu merak duygusu filmin sonuna kadar sürüyor. Böyle olunca bomba bir final geliyor dedim ama bir şeyler eksik kaldı sanki.

Bunların dışında I Am Mother oldukça başarılı bulduğum bir film oldu ve izlemenizi önerebileceğim bir yapım oldu. İzlemeden geçmemenizi öneriyorum, kesinlikle vakit kaybı diyeceğiniz türden bir film değil. Oldukça başarılı bulduğumu söyleyebilirim, umarız çok daha iyi ve çok daha yaratıcı filmler bizleri bekliyordur.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :