img
Home / Bilim Kurgu / I Origins (2014)

I Origins (2014)

/
156 Views

Film Tavsiyeleri: I Origins 2014

Orjinal Adı: I Origins

I Origins IMDB Puanı: 7.4/10

Yapım Yılı: 2014

Filmin Süresi: 1 Saat 46 Dakika – 106 Dakika

Gösterim Tarihi: 19 Eylül 2014

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Mike Cahill

Senarist: Mike Cahill

Müzikler: African Head Charge

Oyuncular: Micheal PittSteven YeunAstrid Berges-FrisbeyBrit MarlingCharles Woods Gray

Filmin Konusu

Moleküler biyoloji alanında doktora yapan ve gözler üzerinde çok önemli bir çalışma yürüten Ian Gray, bu çalışma ile evrim teorisine karşı olan dindarları haksız çıkarmayı hedeflemektedir. Hayatını tamamen bu çalışmaya adayan Ian, karşılaştığı herkesin gözlerinin yakından fotoğrafını çekmekte, daha sonra bu gözleri, çektiği fotoğraflar sayesinde incelemektedir.

Günün birinde katıldığı bir üniversite partisinde karşılaştığı kızın gözleri onu çok etkileyecek, sonu tutkulu bir aşka varan olaylar yaşayacaktır. Aynı zamanda kendi laboratuvarında asistanıyla birlikte göz evrimini kanıtlayacak kayıp gen pex6’yı aramaya devam etmekte, sıfırdan kusursuz bir göz yaratmaya çalışmaktadır. Fakat Tanrı’yı oynamak bazen çok tehlikeli olabilir. Ian laboratuvarında kazara Dünya’yı sarsacak bir şey keşfedecek, bu da onu çok tuhaf olaylar silsilesine dahil edecektir.

Editörün Düşüncesi

İzledikten sonra fazlasıyla etkisinde kaldığım nadir yapımlardan bir tanesidir. Alışılagelmiş olayların bilimle bağdaştırılarak ekranlara yansıtıldığı ilginç ama çok başarılı bir film.

Mike Cahill’e özel bir kaç konuya değinmek istiyorum. Bana göre filmdeki en büyük başarı kendisine aittir. Hem bu sıra dışı konuyu senaryolaştırıp, hemde bu kadar sürükleyici şekilde yansıtabilmek kolay iş değildir. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim…

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :