img
Home / En İyi Filmler Listesi / İhanet Konulu Film Önerileri

İhanet Konulu Film Önerileri

Geçmişten bugüne ihanet ve aldatma gibi konular kadın erkek çoğu insanın başına gelmiştir. Bu nedenle film sektörü de bu konuda oldukça yaratıcı eserler ortaya koymaktadır. İhanet konulu film önerileri çoğunlukla gerçek hayattan esinlenilerek üretilmiş ve oldukça başarı sağlamıştır. İhanet konulu filmlerde aşk, heyecan, macera, kaos, entrika ve tutku gibi içerikler olduğundan hepimizin dikkatini çeker. Film nasıl ilerleyecek, sonunda neler olacak, aldatan kişi ile aldatılan barışacak mı gibi sorular zihnimizi ele geçirir. Bazı filmler affedici bazıları ise yola devam edici şekildedir. Peki, ihanet filmleri hangileri? Bu yazımızda sizlere geçmişten bugüne ihanet konulu filmleri derledik.

Diğer Film Önerileri Listelerimiz;

Mutlaka İzlemeniz Gereken Rus Film Önerileri

Netflix En İyi Film Önerileri! Tam Tamına 64 Tane Netflix Film Önerisi

En İyi İkinci Dünya Savaşı Filmi Hangisi?

En İyi 10 Hint Film Önerileri

Sonuna Kadar Aksiyonun Bitmediği En İyi Vurdulu Kırdılı Filmler

Sadakatsiz – Unfaithful (2002)

Öncelikle ilk sıraya 2002 yapımı olan Sadakatsiz filmini eklemek gerekir. Amerikan yapımı bu filmde mutlu ve sıradan evliliği olan Connie Sumner iş için New York’a gider. New York’ta iken bir gün kendisine araba çarpar. Kaza sonucu dizinde ufak bir sıyrık oluşsa da Paul ismindeki genç kendisini kaldırır ve yardım teklif eder. Beraber Paul’un evine gittiklerinde bu ilk gidişin son olmayacağı ise bellidir. Paul’un evine gidip gelmeye devam eden Connie onunla arasında yaşanan duygusal ilişkiye karşı koyamaz ve gizli saklı beraber olmaya devam eder. Filmde aşk üçgeni içinde kadın karakterin kocasına ihanet ederken yaşadıkları göz önüne seriliyor.

Barcelona, Barcelona – Vicky Cristina Barcelona (2008)

İhanet konulu film önerileri denilince öncelikle akla gelen filmlerden biri de Barselona, Barselona’dır. Güçlü oyuncu kadrosu, farklı konusu ve başarılı yönetmen figürleri birleştiğinde filmin ses getirmeme ihtimali ise zaten yoktur. Filmde; Vicky ile Cristina İspanya’ya yaz tatili için giden Amerikalı iki kadındır. Bu iki arkadaş birbirine tamamen zıt karakterlere sahiptir. Vicky evlenmek üzere olan muhafazakâr bir kadınken Cristina cinselliğe oldukça açık olan tutkulu bir kadındır. İki arkadaş tatillerinde Juan Antonio adlı yakışıklı bir sanatçı ile karşılaşır. Sanatçının bir de dengesiz karakter özelikleri sergileyen eşi vardır. Filmde aşklar ve tutkular arasında sıkışıp kalacak kimin kime ihanet ettiği konusunda farklı düşüncelere sahip olacaksınız.

İhtiras Rüzgarları – Legends of the Fall (1994)

1994 yapımı İhtiras Rüzgarları ihanet filmleri adı altında en çok ses getiren filmlerden biridir. 19. yüzyıl sonunda gerçekleşen hikâyede üç erkek kardeş ve babalarının arasında birtakım ihanet ve entrika olayları yaşanır. Erkek kardeşlerden birinin nişanlısı olan Susannah, ailenin yaşadığı çiftliğe geldiğinde herkesin hayatı tamamen değişecektir. Erkek kardeşler de baba da bir şekilde genç kadına karşı çekim hisseder ve kendilerine karşı koyamadan birbirlerine ihanet eder.

Üç Maymun – Three Monkeys (2008)

Gelelim Türk yapımı bir ihanet filmini izlemeye! Nuri Bilge Ceylan bu filmde bizlere güçlü bir oyuncu kadrosu ve sağlam senaryo içeriği sunuyor. İş adamı Servet filmde milletvekili olma yolunda ilerleyen başarılı bir adamken birdenbire kaza yapar. Bu kazayı ise şoförü Eyüp’ün üstlenmesini ister. Para için hapse girmeyi ve suçu üstlenmeyi kabul eden Eyüp hapisten çıktığında patronu ile eşinin ona ihanet ettiğini öğrenir. Bu duruma sinirlenen ve öfkesine hâkim olamayan Eyüp oğlu İsmail’e Servet’i vurdurur. Bu sefer suçu başkasına atma sırası ise ona gelmiştir.

Daha Yaklaş – Closer (2004)

İhanet konulu film önerileri içinde oyuncu kadrosu ile dikkat çeken filmlerden biri diyebiliriz. Bu filmde birbirine tamamen yabancı olan iki çiftin bazı tesadüfler sonucunda birbirlerini aldatmaları konu ediliyor. Yapılan kaçamaklar ortaya çıktığında herkesin hayatı alt üst olacak işler tamamen değişecektir. Natalie Portman, Julia Roberts, Jude Law ve Clive Owen ile oyunculuk harikası bu ihanet filmini izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Öldüren Cazibe – Fatal Attraction (1987)

Öldüren Cazibe filmi ilk çıktığı yıldan itibaren sinema sektörüne damga vurmuş bir filmdir. 1987 yapımı filmi mutlaka herkesin hayatında bir kez izlemesi gerekir. Filmde Dan evli ve mutlu bir avukattır. Kızı ile eşi şehir dışına çıktığı bir gün çapkınlık yaparak hayatında heyecan oluşturmak ister. O gece Alex adlı bir kadınla tek gecelik ilişki yaşadığını düşünür. Fakat Alex ilişkiyi devam ettirmeye kararlıdır. Dan’in tüm reddedişlerine karşı Alex daha da hırslanır ve Dan’in hayatını zindana çevirir. Bu durumdan yalnızca Dan değil tüm ailesi etkilenecek ve hayatları tamamen değişecektir.

Anna Karenina (2012)

2012 yapımı Anna Karenina filmi aynı adlı kitaptan esinlenilerek sinemaya sunulmuştur. 1874 yılında genç, güzel ve mutlu bir evliliği olan Anna bir gün erkek kardeşinden bir mektup alır. Mektupta kardeşi eşi ile arasının bozulduğunu ve onun düzeltmesini istediğini yazar. Siyasi konumu sayesinde eşinin yardımıyla St. Petersburg sosyetesinde tanınan Anna kardeşine hayır diyemez. Trenle Moskova seyahatine yol alır. Bu seyahatte tanıştığı Kontes Vronsky’nin oğlu ile birden aralarında bir kıvılcım meydana gelir. Moskova’da gittikleri baloda herkes bu kıvılcımın farkına varır. Anna bu aşka kapılmamak için ailesine geri dönmeye karar verir. Fakat aklından bir türlü genç subay Vronsky’i çıkaramaz. Dedikodular ise çoktan yayılmaya başlamıştır. Eşi Anna’yı ne kadar uyarsa da Anna aşkı seçecek ve kendisini bambaşka bir hayat yolunda bulacaktır.

Kusursuz Cinayet – A Perfect Murder (1998)

İhanet filmleri arasında 1998 yılına damga vuran filmlerden biridir. Bu filmde Steven genç ve başarılı bir iş adamıdır. Hayatta istediği her şeye sahip olan Steven en çok eşinin aşkını arzular. Fakat kontrolcü tavırları ve karısına duyduğu ihtiyacı dile getirmeme hali nedeniyle karısı ondan sürekli uzaklaşmaktadır. Bu nedenle karısı Emily ona ihtiyaç duyduğunu ve onu sevdiğini çekinmeden söyleyen birini arar. Bu kişi ressam olan ve hayata bir türlü tutunamamış David’dir. David, Emily’nin kocasından ayrılacağını düşünürken Emily de gittikçe Stevens’dan uzaklaşır. Bu uzaklaşmayı fark eden Steven aldatıldığını öğrenerek kusursuz bir cinayet planı hesaplar.

En İyi Arkadaşım Evleniyor – My Best Friend’s Wedding (1997)

Karşı cinsteki iki yakın arkadaş 28 yaşlarına geldiklerinde hala bekarlarsa birbirleriyle evleneceklerinin sözünü verir. Julianne 28 yaşına yaklaşmaya başladığında bu sözü gerçekleştirmek için Michael’ı araması gerektiğine karar verir. Fakat beklenmedik şekilde Michael onu arar ve 4 gün sonra evleneceğini söyler. Julianne şaşkınlıkla düğün günü gelmeden onu vazgeçirmek için yola çıkar. Bu evliliğin gerçekleşmesini önlemek için ise her türlü yola başvurur. Fakat üç gün içinde planlarına ulaşamaz. Düğün günü aniden Michael’a onu sevdiğini söyler ve öpmeye başlar. Tüm bunları ise Michael’ın evleneceği kadın Kimberly görür. Filmin sonunda Michael’ı iki kadından birini seçme kararı beklemektedir. Julia Roberts, Dermot Mulroney ve Cameron Diaz’ın oynadığı bu filmde Michael hangisine ihanet edecektir?

Köstebek – Donnie Brasco (1997)

Bu filmde aşk temasından uzaklaşarak bambaşka bir ihanet ile yüzleşiyoruz. FBI ajanı Joe Pistone mutlu ailesi olan başarılı ve mesleğine tutkulu biridir. Gizli kimlikle 6 yıldır mücevher hırsızlığı yaparak Donnie Brasco olarak tanınır. Bir süre sonra Joe kendini tamamen Donnie olarak görmeye ve bu hikâyeye kendini kaptırmaya başlar. Karısını ve çocuklarını çok nadir görür. Mafyanın içine onlardan biri gibi sızar. Mafyada yer alan güçlü bir liderle oldukça yakın bir ilişki kurar. Çeşitli başarılara imza atar. Liderle aralarında baba oğul ilişkisi oluşur. Fakat zamanı geldiğinde ona ihanet edecek ve göreviyle ailesine geri dönmek zorunda kalacaktır. Al Pacino ve Johnny Depp oyunculuğunda sizleri bu filmde eşsiz bir oyunculuk şölenine davet ediyoruz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :