img
Home / Aksiyon / İhtiyar Delikanlı – OldBoy – Oldeuboi (2003)

İhtiyar Delikanlı – OldBoy – Oldeuboi (2003)

/
173 Views

Film Tavsiyeleri: İhtiyar Delikanlı

Orjinal Adı: Oldeuboi – Old Boy – İhtiyar Delikanlı

İhtiyar Delikanlı IMDB Puanı: 8.4/10

Yapım Yılı: 2004

Filmin Süresi: 2 Saat – 120 Dakika

Gösterim Tarihi: 15 Ekim 2004

Bütçe: 3.000.000$

Hasılat: 14.999.673$

Yaş Sınırı: 18+

Yönetmen: Chan-wook Park

Senarist: Garon TsuchiyaNobuaki Minegishi – Chan-wook Park – Joon-hyung LimJo-yun Hwang

Müzikler: Yeong-wook Jo

Oyuncular: Min-sik ChoiJi-Tae YooHye-jeong KangDae-han JiDal-su OhByeong-ok Kim

Filmin Konusu

İhtiyar Delikanlı filmi kaçırılan bir adamın yıllar sonra aldığı intikamı konu ediniyor. Oh Dae Soo adındaki bir adam, normal bir gün geçirirken birileri tarafından kaçırılır. Tam 15 yıl boyunca yıkık, dökük, pislik içinde bir hücrede tutuklu olarak kalır. Ancak getirilirken ve burada tutulurken bile hiçbir açıklama yapılmamıştır. Neden götürdüler, neden 15 yıl tuttular ve neden bir anda bıraktılar.

15 yılında sonunda serbest kalan Oh Dae Soo’ya yüklü bir para, cep telefonu bir de pahalı marka elbiseler verilir. Ne olduğunu anlamakta güçlük çeken adam bu durumun nasıl ve neden olduğunu, kimlerin yaptığını ve neyi amaçladıklarını anlamak için peşlerine düşer.

Geçen 15 yılın intikamını almak konusunda çok kararlıdır. İntikam almak için her şeyi en ince ayrıntısına kadar gözlemleyen Oh Dae Soo aslında bu kaçırılma olayının arkasında çok daha büyük planların olduğunu anlar. Ancak bu planı çözmek ve gerçeği bulmak hiç de kolay olmayacaktı. Bu yol tehlikeden daha ziyade acı ve ızdırap dolu bir yoldu.

Editörün Düşüncesi

Bu filmi izlemediyseniz, hiç zaman kaybetmeden açıp izleyin… Evet bu şekilde başlamak sanırım en doğru şekilde öneri cümlesi olacaktır. Gerçekten her yönüyle etkisinden uzunca bir süre çıkamadığım, mükemmel bir Kore filmi.

İhtiyar Delikanlı filminin sıra dışı senaryosu, oyuncuların müthiş oyunculuklarıyla birleşince harika bir şölen çıkmış ortaya.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :