img
Home / Dram / İhtiyarlara Yer Yok – No Country for Old Men (2007)

İhtiyarlara Yer Yok – No Country for Old Men (2007)

/
192 Views

Film Önerilleri: İhtiyarlara Yer Yok

Orjinal Adı: No Country for Old Men – İhtiyarlara Yer Yok

İhtiyarlara Yer Yok IMDB Puanı: 8.1/10

Yapım Yılı: 2007

Filmin Süresi: 2 Saat 2 Dakika – 122 Dakika

Gösterim Tarihi: 7 Mart 2008

Bütçe: 25.000.000$

Hasılat: 171.627.166$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Ethan CoenJoel Coen

Senarist: Ethan Coen – Joel Coen – Cormac McCarthy

Müzikler: Carter Burwell

Oyuncular: Tommy Lee JonesJavier BardemJosh BrolinWoody HarrelsonKelly MacdonaldGarret DillahuntTess Harper

Filmin Konusu

No Country for Old Men filmi dört dalda Oscar kazanmış ve Coen kardeşler tarafından yapılmış bir filmdir. Pek çok kesimin takdirini kazandığı bir baş yapıt desek yanlış olmayacaktır. İhtiyarlara Yer Yok filmin konusu ise şu şekildedir. Llewelyn Moss, tesadüfen bulunduğu yerde bir olay olur ve ortada kalan çantayı kimseden göstermeden alır. Ancak bu hareketi onu çok büyük bir belanın içine çeker.

Peşine düşen bir kiralık katil nedeniyle zor zamanlar geçirmektedir. Moss’un yaşadığı olay, uyuşturucu çetelerinin birbirleri arasındaki sorundan dolayı çıkan arbededir. Onun orada olması büyük bir soruna dönüşür. Vietnam gazisi olan Moss peşindeki katilden kurtulmak ister. Ancak Anton Chigurh adındaki bu kiralık katil, planında çok kararlıdır ve Moss’u yok edecektir.

Moss ve Anton arasındaki bu amansız kovalamacaya masum insanlar ve suçlularında karışacağı bol aksiyonlu bir macera bizleri bekliyor. İhtiyarlara Yer Yok filminde yönetmen koltuğunda Joel Coen ve Ethan Coen oturuyor. Tommy Lee Jones, Javier Bardem, Josh Brolin ise filmin başrollerini paylaşıyorlar. Oyuncu kadrosu da epey geniş.

Editörün Düşüncesi

Coen kardeşlerin efsane filmlerinden bir tanesiyle daha karşınızdayız. Çok güzel bir senaryo, müthiş bir oyuncu kadrosuyla birleşince ortaya seyir zevki yüksek ve sürükleyici bir yapım çıkmış. Coen kardeşlerin filmlerine baktığımızda sürükleyicilik ve kurgunun güzelliği hep ön planda olmuştur. Bunu yeniden başardıkları için film gerçekten müthiş olmuş.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :