img
Home / Dram / İki Papa (2019)

İki Papa (2019)

/
138 Views

Netflix Film Önerileri: İki Papa

Orjinal Adı: The Two Popes (İki Papa)

İki Papa IMDB Puanı: 7.6/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 2 Saat 5 Dakika – 125 Dakika

Gösterim Tarihi: 20 Aralık 2019

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Fernando Meirelles

Senarist: Anthony McCarten

Müzikler: Cocky Mazzetti

Oyuncular: Anthony HopkinsJonathan PryceJuan MinujinLuis GneccoCristina BanegasRenato ScarpaSidney Cole

Filmin Konusu

The Two Popes filmi, Katolik kilisesinde bulunan ve görüşleri tamamen farklı olan güç sahibi iki adamın mücadelesini konu ediniyor. Kilisenin gitmekte olduğu yolun yanlış olduğunu düşünen Kardinal Bergoglio artık daha fazla çalışmak istemez ve 2012 yılında Papa Benedict’in huzuruna çıkarak emekli olmayı talep eder. Bu sırada skandallarla ve kendinde bir sorun olduğu ile alakalı düşünceler boğuşan Papa Benedict, en sert eleştirmeni ve halefini çağırır.

Onlardan kendisini eleştirmelerini, Katolik Kilisesinde nelerin yanlış yapıldığını söylemelerini ister. Vatikan duvarların arkasında gizli bir şekilde hem gelenekler hem de ilerleme ile ilgili bir suçlu ve affedilmek arasında bir mücadele başlar. Bu iki adam ortak bir zemin bulmak zorundalardır ve dünyadaki takipçileri için iyi bir gelecek kurmalılar.

Editörün Düşüncesi

Son dönemlerde Netflix çok fazla sivrildi. Kullanıcı sayısı olarak da müthiş bir yükseliş gösteren online TV platformu Netflix, orjinal içerik üretmeye tam gaz devam ediyor. Anthony Hopkins gibi müthiş bir oyuncunun başrolünde olduğu İki Papa filmi de %100 Netflix Orjinal içeriğidir.

Ve sadece Anthony Hopkins için bile izlemenizi önerdiğim yapımlar arasındadır.

Benim Bu Filme Puanım: 8/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :