Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / İkizler Projesi (2019)

İkizler Projesi (2019)

 

İkizler ProjesiOrjinal Adı: Gemini Man

İkizler Projesi IMDB Puanı: 5.7/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 1 Saat 57 Dakika – 117 Dakika

Gösterim Tarihi: 25 Eylül 2019

Bütçe: 138.000.000$

Hasılat: 173.469.516$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Ang Lee

Senarist: David BenioffBilly RayDarren Lemke

Müzikler: James Dunn

Oyuncular: Will SmithMary Elizabeth WinsteadCilve OwenBenedict WongLinda Emond

Filmin Konusu

Henry (Will Smith) işinde uzmanlaşmış çok usta bir kiralık katildir. Henry bu işleri bırakıp artık hayatını düzgün bir şekilde geçirmeyi planlamaktadır.

Ancak işler pekte Henry’nin planlarına göre gitmeyecektir. Henry’nin peşine onu öldürmek isteyen gizli bir ajan düşmüştür. Bu ajanını bir özelliği vardır oda Henry’den 25 yıl önce alınan genlerden oluşturulmuş bir ajan klondur.

Henry’nin peşindeki ajan Henry’nin her adımını önceden tahmin edebilme özelliğine sahiptir. Henry bu ajandan kurtulmanın yollarını arayacak ve ajandan kurtulmak Henry için oldukça zor olacaktır.

Henry bu zorlu savaştan zafer ile ayrılabilecek mi?

Editörün Düşüncesi

Senaryosunu çok dolu bulmadığım İkizler Projesi adlı filmin başrol oyunculuğunu Will Smith gibi tüm dünyanın yakından tanıdığı usta bir isim üstleniyor.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki, filmi beğenmeyen bir kısım illaki olacaktır. Bana kalırsa kesinlikle izlenmeyecek bir film değil. Evet filmdeki eksikleri bende hissettim ama Will Smith’in başrol oyunculuğunu üstlenmesi bile bu filme izlemeye bir nedendir diye düşünüyorum.

Senaryodaki boşluklar aksiyon sahneleri ile doldurulmaya çalışılmış fakat tam manada olmamış. Çok üst düzey bir film olduğunu söyleyemem ama film kesinlikle izleyiciyi sıkmadan kendisini izlettiriyor.

Şunu da demeden geçmek istemiyorum. Pi’nin Yaşamı gibi bir şaheserden sonra Ang Lee’den bunu beklemiyordum. İkizler Projesi adlı filmi çok daha yüksek beklentiler içerisine girerek izledim. Çünkü Ang Lee gibi bir yönetmen ve Will Smith gibi usta oyuncuyu görünce dedim ki unutamayacağımız bir film geliyor ama öyle olmadı.

Tüm bunlara rağmen yinede izlemenizi tavsiye ediyorum. Keyifle izleyebileceğiniz güzel bir yapım. Umarız yeni projelerde izleyicilerin önüne çok daha iyi filmler sunulur.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 7.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :