Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / İlk Korku (1996)

İlk Korku (1996)

Robert Gere Efsanesi İlk Korku

Orjinal Adı: Primal Fear (İlk Korku)

İlk Korku IMDB Puanı: 7.7/10

Yapım Yılı: 1996

Filmin Süresi: 2 Saat 9 Dakika – 129 Dakika

Gösterim Tarihi: 29 Kasım 1996

Bütçe: 30.000.000$

Hasılat: 102.616.183$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Gregory Hoblit

Senarist: William DiehlSteve ShaganAnn Biderman

Müzikler: James Newton Howard

Oyuncular: Richard GereLaura LinneyJohn MahoneyAlfre WoodardFrances McDormandEdward NortonTerry O’QuinnAndre BraugherSteven Bauer

Filmin Konusu

1996 yapılı ‘İlk korku’ orijinal adı ile Primal Fear olan suç, dram ve gizem dolu bu filmin baş rolünde Richard Gere ile Edward Norton yer almaktadır. Bu ikilinin muhteşem oyunu filmin seyrini daha keyifli hale getiriyor. Ayrıca Edward Norton bu film ile sinema dünyasına sağlam bir giriş yapmış ve kendini geniş kitleye duyurma imkanına kavuşmuştur. Aldığı ödüller ise çabası…Bu filmde adalet sisteminde olan çıkmazlara, sorunlara ve bir zanlının mahkemede olağanüstü serbest kalma çabasına şahit olacaksınız.

Amerika Chicago vilayetinde bulunan ve herkes tarafından tanınan bir Hristiyan din adamı evinde vahşice öldürülür. O esnada evde bulunan katil zanlısı ise 19 yaşlarında Aaron isminde masum yüzlü bir gençtir ve cinayeti kendisinin işlemediğini söyler. Hatta genç zanlı üçüncü bir şahsı burada gördüğünü de altına vurgulayarak ifade eder. Lakin tüm kanıtlar bunun aksini ispat etmektedir ve neredeyse cinayeti işlediği kesin gibidir. Öte yandan Chicago’nın en ünlü avukatı olan Martin Vail ise vakanın tam olarak bu şekilde geliştiğinden tam emin değildir ve zanlı genci savunmak için avukatlığını üstlenir. Lakin, avukatın yanında çalışan diğer elemanlar ise bu çabanın boşa beyhude bir dava olduğunu dile getirseler de avukat oralı olmaz ve bu davayı almayı şiddetle ister. Bundan sonra görüşmeler başlar. Bir süre sonra olayın gidiş seyri gittikçe değişmektedir. Bu filmi sonuna kadar soluksuz izleyeceksiniz. İlk korku ile muhteşem bir son sizi bekliyor.

Editörün Düşüncesi

Richard Gere oluşu filmin kalitesini ortaya koyacaktır sanırım. Bu dönemlerde film bulmakta zorlanıyorsanız bu film tam size göre. Müthiş oyunculuklar, harika bir senaryo ve kurgunun kusursuzluğu sizi baştan sona etkileyecek en önemli faktörlerden biri olacaktır…

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :