img
Home / Dram / İncir Reçeli 2 (2014)

İncir Reçeli 2 (2014)

/
273 Views

İncir Reçeli 2

Orjinal Adı: İncir Reçeli 2

İncir Reçeli 2 IMDB Puanı: 6.1/10

Yapım Yılı: 2014

Filmin Süresi: 1 Saat 43 Dakika – 103 Dakika

Gösterim Tarihi: 16 Ekim 2014

Bütçe: 1.000.000$

Hasılat: 6.664.484$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Aytaç Ağırlar

Senarist: Aytaç Ağırlar

Müzikler: Halil Sezai Parcıkoğlu

Oyuncular: Halil Sezai Paracıkoğlu – Şafak PekdemirSinan ÇalışkanoğluTuğba Sarıünal – Ahmet UzSelim Akgül

Filmin Konusu

Metin (Halil Sezai Paracıkoğlu) sevdiği kadın Duygu’yu kaybettikten sonra uzun süre kimseyle ilgilenmez ve içine kapanır. Barda akşam programlarında kendi şarkıları söyleyen Metin beklemediği bir anda Gizem (Şafak Pekdemir) ile tanışır.

Gizem, Metin’in çalıştığı mekanda işe başlar. Gizem’de geçmişinde Metin’in yaşadığı olaylara benzer olaylar yaşamıştır ve Metin’i kabuğundan çekip çıkarmaya çalışacaktır.

Editörün Düşüncesi

İncir Reçeli 2 Aytaç Ağırlar tarafından yazılıp yönetilen ve başrol oyunculukları ilk filmde olduğu gibi Halil Sezai Paracıkoğlu ve ikinci filmde rol alan Şafak Pekdemir’e verilmiştir.

Bana göre İncir Reçeli 2 ilk filmin gerisinde kalmış ama yinede izlemeye değer. Eğer dram seviyorsanız bu film tam size göre diyebilirim. İlk filmde her şey çok daha yoğundu ama bu film içinde vasat bir film demek pekte doğru gelmiyor bana. Metin sevdiği kadın Duygu’yu kaybettikten sonra uzun süreli bir yas dönemine girmiştir ve kader bu kez yollarını Gizem ile kesiştirecektir. Gizem’de geçmişinde benzer olaylar yaşamış ve Metin’i çok iyi anlamaktadır.

Gizem Halil’i bulunduğu durumun içerisinden çıkarmaya çalışacak ve hayata bağlamaya çalışacaktır. Filmin konusu bunun üzerine seyrediyor daha öncede karşılaştığımız benzer senaryolar olmuştur. İlk filminde çok ilgi gören İncir Reçeli ikinci filminde de birçok kişinin beğenisini almış fakat birçok kişide benim gibi ilk filmin altında kaldığı kanaatindedir.

Filmden daha yoğun dram beklerdim, Halil Sezai’nin şarkıları yine renk katmış ve yerinde kullanılmış ama çok daha iyisi olabilir miymiş? Evet çok daha iyisini yapabilirlermiş.

Her şeye rağmen tüm eksiklere rağmen ben filmi beğendim ve çok yüksek beklentilere girmeden izleyen birçok kişininde beğeneceğini düşünüyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 7.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :