Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / İncir Reçeli (2011)

İncir Reçeli (2011)

İncir Reçeli

Orjinal Adı: İncir Reçeli

İncir Reçeli IMDB Puanı: 6.5/10

Yapım Yılı: 2011

Filmin Süresi: 1 Saat 34 Dakika – 94 Dakika

Gösterim Tarihi: 11 Şubat 2011

Bütçe: Bulunamadı

Hasılat: 1.066.192$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Aytaç Ağırlar

Senarist: Aytaç Ağırlar

Müzikler: Engin Bayrak

Oyuncular: Halil Sezai ParacıkoğluMelike GünerSinan ÇalışkanoğluBarbara LaurensMustafa UzunyılmazSelim Akgül

Filmin Konusu

Metin 30 yaşlarında TV’lere skeç yazarak hayatını kazanmaya çalışan bir adamdır. Yazdığı senaryoları sürekli reddedilen Metin yine böyle bir zamanda gittiği barda Duygu adında bir kız ile tanışır.

Metin, Duygu ile birlikte kendi evine gider, sabah uyandığında kısacık bir not vardır ve Duygu çoktan evden çıkmıştır. Aradan  belli bir zaman geçer ve Metin ile Duygu yine barda karşılaşırlar ve o gecenin sonu yine Metin’in evinde biter.

Duygu bu günden sonra artık çok daha sık Metin’in evinde kalmaya başlayacaktır. Metin sadece adını bildiği ve hakkında en ufak bir şey bile bilmediği Duygu’ya aşık olmuştur.

Duygu kafasına göre Metin’in evinde kalır ve çoğu zaman notlar bırakarak evden kaçmaya devam eder. Metin numarasını bile bilmediği Duygu’nun hayatını merak eder ve bir gün takip etmeye karar verir.

Editörün Düşüncesi

İncir Reçeli adlı filmin yönetmen koltuğunda Aytaç Ağırlar otururken filmin başrol oyunculuğunu Halil Sezai ve Melike Güner üstlenmektedir.

Filmi izlerken gerçekten çok duygulandım, Halil Sezai’nin ve Melike Güner’in oyunculukları gerçekten filmde çok başarılı. Dram ve romantizm ağırlıklı ilerleyen filmde gerçekten senaryo çok başarılı seyretmiş.

Ufak tefek beğenmediğim birkaç şey dışında her şey oldukça başarılı işlenmiş. Aytaç Ağırlar’ın yazıp yönettiği İncir Reçeli gerçekten izlenmeye değer filmlerden bir tanesidir diye düşünüyorum.

İzlemeyenlere önerim eğer aşk ve dramı bir arada istiyorsanız zaman kaybetmeden bu filmi izlemelisiniz.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :