Hit enter after type your search item
img
Home / Biyografi / İrlandalı (2019)

İrlandalı (2019)

İrlandalı

Orjinal Adı: The Irishman

İrlandalı IMDB Puanı: 8/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 3 Saat 29 Dakika – 209 Dakika

Gösterim Tarihi: 27 Eylül 2019

Bütçe: 159.000.000$

Hasılat: 961.224$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Martin Scorsese

Senarist: Steven ZaillianCharles Brandt

Müzikler: The Jaynetts

Oyuncular: Robert De NiroAl PacinoJoe PesciHarvey KeitelAnna PaquinBobby Cannavale

Filmin Konusu

Frank Sheeran (Robert De Niro) bir mafya tetikçisidir. Frank Sheeran asker olarak II. Dünya savaşında da görev almıştır. Uzun yıllar boyunca Bafalino adındaki suç örgütüne çalışmıştır.

Dolandırıcılık ve tetikçilik yapan Frank Sheeran zamanla İrlandalı lakabını almıştır. Bu işlerin yanı sıra birde işçi sendikası memurudur.

Editörün Düşüncesi

İrlandalı filminin yönetmen koltuğunda Martin Scarsose otururken, filmin oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci gibi mafya rollerinden alışık olduğumuz usta isimler yer alıyor.

Bu üç ismi bir arada görmek gerçekten çok keyif verici. Filme ait olumsuz yorumlarla karşılaştım fakat bu yorumların bu tarz filmleri sevmeyen kişiler tarafından yazıldığını düşünüyorum.

Filmin süresinin uzun oluşuna bakmadan izlemenizi tavsiye ediyorum.  Filmin oyuncu kadrosuna bakıldığında ne kadar başarılı bir sonuç çıkabileceği belli oluyor zaten. Hepsi ayrı ayrı dünyaya ismini duyurmuş ve oyunculuklarını kanıtlamış usta isimler.

Filmin süresi fazlasıyla uzun fakat film bu süre uzunluğuna rağmen izleyiciyi sıkmadan kendini seyrettiriyor. Biyografik bir film olmasından dolayı aslında filmin bu uzunluğu için iyi bir süre diyebiliriz. Çünkü film kişiyi tanıtmak için uzun bir süre kullanmış ve buda filmi daha iyi anlayabilmek için güzel bir özellik olmuş.

Bu film için izlenmesi gereken filmler arasında olduğunu düşünüyorum ve bu kadro için bu süreye katlanmanızı öneriyorum. Güzel bir senaryo ve güzel bir işleyiş ile bu filmde unutamayacağımız filmlerden biri olacaktır diye düşünüyorum.

İrlandalı adlı bu filmi hala izlemediyseniz üç buçuk saatlik boş bir zamanınızda izleyin derim.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :