Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / İsimsiz Kahramanlar (2006)

İsimsiz Kahramanlar (2006)

İsimsiz Kahramanlar

Orjinal Adı: Days of Glory – Indigénes

İsimsiz Kahramanlar IMDB Puanı: 7/10

Yapım Yılı: 2006

Filmin Süresi: 2 Saat 3 Dakika – 123 Dakika

Gösterim Tarihi: 25 Mayıs 2006

Bütçe: 14.500.000$

Hasılat: 22.963.701$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Rachid Bouchareb

Senarist: Rachid Bouchareb – Olivier Lorelle

Müzikler: Khaled

Oyuncular: Jamel Debbouze Samy NaceriRoschdy ZemSami BouajilaThomas LangmannAntoine Chappey

Filmin Konusu

Saîd Otmari (Jamel Debbouze), Yassir (Samy Naceri), Messaoud Souni (Roschdy Zem), Abdelkader (Sami Bouajila) daha önce Fransa topraklarına adım atmamışlardır. Vatanlarını Nazi işgalinden korumak için Kuzey Afrika’dan 130.000 kendi vatandaşı ile beraber Fransız ordusuna katılırlar.

İsimleri unutulan bu kahraman askerler İtalya, Provence ve Vosges savaşlarından zaferle dönmeyi başarmışlardır ve bir anda kendilerini Alsace’da bir köyü Alman askerlerine karşı savunurken bulacaklardır.

Editörün Düşüncesi

İsimsiz Kahramanlar oyuncuları Jamel Debbouze, Samy Naceri, Roschdy Zem, Sami Bouajila ve Bernard Blancan 2006 Cannes Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülüne layık görülmüşlerdir.

Filmin isminden de anladığımız üzere bu kahramanlar savaş zamanında kahraman ilan edilmişler fakat bu kahramanların ismi akıllardan silinip gitmiştir. Günümüz politikasında sorgulaması daha halen devam etmektedir.

Film gerçekten acı savaştan bizlere kalanları güzel bir şekilde gözler önüne sermiş. Konu çok açık ve yalın bir şekilde izleyiciye aktarılmış. Aslında film birçok konuyu içine alabiliyor. Filmi ne açıdan izlerseniz film oraya gidiyor. Belkide filmi tam anlamıyla anlayabilmek için defalarca farklı farklı açılardan izlemek gerekiyor.

Son derece başarılı bulduğum bir yapım. Savaş psikolojini hissettiren ve izleyiciyi duygu değişimlerine götürebilen bir yapım. Oyunculuklar için diyebileceğim hiç bir şey yok hepsi ayrı ayrı filmi yaşayarak oynamışlar.

İzlemeyen kaldıysa İsimsiz Kahramanlar adlı filmi buraya bırakıyorum ve izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. Beni gerçekten etkilemeyi başaran bir film oldu ve izledikten sonra birkaç  kez daha izlediğim filmlerden bir tanesidir.

Filmi izlerken çok ama çok duygulanacaksınız bundan eminim. Dram dolu muazzam bir film olmuş. Filmde emeği geçen herkesin emeğine sağlık. Böyle filmler izlemeye gerçekten ihtiyacımız var. İzlemeden geçmemenizi öneriyorum. İzledikten sonra benimle aynı fikirde olacağınızdan eminim.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :