img
Home / Dram / Issız Adam (2008)

Issız Adam (2008)

/
158 Views

Issız Adam

Orjinal Adı: Issız Adam

Issız Adam IMDB Puanı: 6.8/10

Yapım Yılı: 2008

Filmin Süresi: 1 Saat 53 Dakika -113 Dakika

Gösterim Tarihi: 7 Kasım 2008

Bütçe: Bulunamadı

Hasılat: 16.123.820$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Çağan Irmak

Senarist: Çağan Irmak

Müzikler: Ayla Dikmen

Oyuncular: Melis BirkanCemal HünalYıldız KültürŞerif BozkurtGoncagül SunarGözde KansuSezgin Erdemir

Filmin Konusu

Alper (Cemal Hünal) ve Ada (Melis Birkan) bir kitap dükkanında karşılaşırlar. Birbirinden tamamen farklı olan iki karakterin hayatları bu tanışma sonrasında çok farklı yönlere gidecektir.

Alper lüks bir restoranda yüksek pozisyonda çalışan varlıklı bir aşçıdır. Alper’in hayattan pek bir beklentisi yoktur, en büyük hobisi eski plakları dinlemektir. Alper’in cinsel hayatı sorunludur ve aşk Alper’in yüzüne hiç gülmemiştir.

Ada ise Alper’in tam tersi sosyal ilişkileri oldukça iyi, neşeli ve hayat dolu bir kızdır. Ada yaşamını Beyoğlu’nda küçük bir dükkanda çocuk kostümleri dikerek devam ettirmektedir.

Ada ve Alper birbirleriyle karşılaştıktan sonra aralarında oluşan elektrik bu iki karakteri yıllarca süren bir drama doğru götürecektir.

Editörün Düşüncesi

Issız Adam filmi Türk Sinemasında çok ses getiren bir film olmayı başarmıştır. İzleyicinin beğenisini kazanan filmi Çağan Irmak kaleme almıştır.

2008 yılında yapılmış olan Issız Adam birçok izleyici tarafından yorum yağmuruna tutuldu. Filmi beğenenler oldu, haliyle beğenmeyenler de oldu. Ben filmi beğenenlerin tarafındayım evet filmde abartılar ve eksikler var fakat Çağan Irmak dönemine göre senaryosunu oldukça başarılı işlemiş.

Olaylar çok çabuk gelişiyor, fakat öyle gelişmese filmin süresi fazlasıyla uzayacakmış ve bence buda izleyiciyi sıkacaktı. İzlemeyenlere ufak bir not düşeyim duygularınıza hakim olamayabilirsiniz hatta göz yaşlarınızı tutamayabilirsiniz.

Issız Adam gerçekten izlenilmeyecek bir film değil, izlemeyen herkese de tavsiye ediyorum. Türk Sinemasının önemli filmlerinden biri olduğunu düşünüyorum. Çağan Irmak insanımızı nereden yakalayacağını bilerek iş yapmış ve yoğun dram duygusu ile birçok kişinin beğenisini kazanmayı başarmış.

Böyle güzel bir dram filmi izlediğim için kendimi şanslı hissedenlerdenim, izlemeyenlere de diyeceğim, bu filme zaman ayırın ve izleyin. Pişman olacağınızı düşünmüyorum.

Benim Bu Filme Puanım: 8/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :