Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Jab Tak Hai Jaan (2012)

Jab Tak Hai Jaan (2012)

Hint Film Önerileri: Jab Tak Hai Jaan 2012 İzle

Orjinal Adı: Jab Tak Hai Jaan

Jab Tak Hai Jaan IMDB Puanı: 6.7/10

Yapım Yılı: 2012

Filmin Süresi: 2 Saat 56 Dakika – 176 Dakika

Gösterim Tarihi: 13 Kasım 2012

Bütçe: 7.217.600$

Hasılat: 6.797.958$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Yash Chopra

Senarist: Aditya ChopraDevika Bhagat

Müzikler: A.R. Rahman

Oyuncular: Shah Rukh Khan Anushka SharmaKatrina KaifAnupam KherRishi KapoorJulia St JohnNeetu SinghAndrew BicknellSharib HashmiSarikaSusan FordhamVic WaghornLaura BernardeschiAtul Sharma

Jab Tak Hai Jaan Film Konusu

Jab Tak Hai Jaan filmi hint ordusunda görevli bir askerin yaşadığı dram ve romantik yüklü konusu ile etkileyici bir filmdir. Samar Anand adındaki bu asker, Hint ordusunda bomba imha ekibinde görevlidir. Güvenlik korkusuyla hiç ilgisi olmayan, bombaları etkisiz hale getirmede çok başarılı, çok cesur ve gözü pek olan bu adam Binbaşı rütbesine sahiptir.

Akira Rai adındaki bir kadın bir gün yaşadığı olayda boğulma tehlikesi geçirir. O kadını boğulmaktan kurtaran Samar, üşmesin diye ceketini ona verir. Akira tesadüfen ceketin cebinde bulduğu hatıra defterine ulaşır ve merakına yenilerek okumaya başlar. İşte filmin tüm hikayesi bu andan sonra başlar ve müthiş bir romantizm dolu sahnelere yer verilir.

Hatıra defterinde o korkusuz Binbaşı’nın zamanında yaşadığı büyük bir dram vardır. Bu yüzden bomba imha ekibinde olmak istemiş ve bu yüzden bu kadar korkusuzca bombaların üzerine gitmeye başlamış. Ancak o çok sevdiği insanı kaybetmiş ve bir bakıma hayatını da orada bırakmış. Bunu okuyan Akira ise ona çok büyük duygular beslemeye başlar.

Editörün Düşüncesi

Hint filmleri arayanlar için müthiş bir film önerisi. Oyunculardan bahsetmeme gerek yok heralde, çok ama çok başarılı bir iş çıkartmışlar. Filmin senaryosu falan gerçekten Hint sinemasını bu kadar ileri götüren durumun ne olduğunu çok iyi şekilde gösteriyor. Duygularınızı üst seviyeye çıkartacak filmi mutlaka izlemelisiniz…

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :