Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / John Wick (2014)

John Wick (2014)

John Wick (2014)

Orjinal Adı : John Wick

John Wick IMDB Puanı : 7.4 / 10

Yapım Yılı : 2014

Filmin Süresi : 1 Saat 41 Dakika – 101 Dakika

Gösterim Tarihi : 19 Eylül 2014

Bütçe : 20.000.000$

Hasılat : 86.013.056$

Yaş Sınırı : 15+

Yönetmen : Chad StahelskiDavid Leitch

Senarist : Derek Kolstad

Müzikler : Jason Paul Thibeau

Oyuncular : Keanu ReevesMicheal NyqvistAlfie AllenWillem Dafoe

Filmin Konusu

John Wick( Keanu Reeves ), eski hayatını geride bırakmış efsane bir kiralık katildir. John’nun bu beyaz sayfası açmasına sebep olan aşık olduğu kadın olmuştur.

Fakat, bu beyaz sayfa çokta uzun süremeyecektir. 5 yıllık mutlu evliliği devam ederken karısı vefat edecektir. John Wick karısının ölümünden sonra tam kendini bırakacakken, karısı ona mükemmel bir sürpriz yaparak bir köpek bırakmıştır. Bu köpek John’u temiz hayatına devam etmesi için kamçılayan tek şey olacaktır.

Bir gün şımarık bir çocuk olarak büyüyen Iosef Tarasov( Alfie Allen ) ile John istenmedik bir şekilde karşılaşır. Babasının gücüne güvenerek şımarık bir hayat sürek Iosef, John’un kendini aşağılamasını gurur yaparak, John’u takip eder ve adamlarıyla birlikte John’u döverler. John karısına söz verdiği için  karşılık vermez ve sakince durmaya çalışır. Taki Iosef John Wick’in köpeğini öldürene kadar.

Gelmiş geçmiş en iyi ölüm makinesini temiz bir yaşama bağlı tutan tek şeyi elinden alırsanız, intikamı acı olacaktır.

John  intikam almak için hemen hazırlıklara başlar, fakat Iosef eski patronu şimdiki en büyük rus mafyasının lideri olan Viggo Tarasov’un( Micheal Nyqvist ) oğludur. Viggo John ve Iosef’in yaşadığı bu olayı duyunca, hemen tüm gücünü kullanmaya çalışır. Ve büyük savaş başlar…

Editörün Düşüncesi

Tabancanın nasıl kullanıldığının adeta dersini veren Keanu Reeves, naısl bir oyuncu olduğunu bir kere daha gözler önüne seriyor. Aksiyon düşkünlerini fazlasıyla doyuracak olan John Wick filminde kahramanımız br tabancayla ne kadar şey yapılabilecekse hepsini yapmaktadır.

Yönetmene bir parantez açmadan olmaz diye düşünüyorum. Chad Stahelski ve künyede adı geçmeyen fakat, filmin çekimlerinde büyük rol oynayan David Leitch, sahnelerde kullanılan sınırlı sayıda efektlerle aslında aksiyonun efektsiz tadının ne olduğunu gözler önüne seriyor.

Benim Bu Filme Puanım: 8.0 /10

Keyifli Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :