img
Home / Dram / Joker (2019)

Joker (2019)

/
308 Views

Joker

Orjinal Adı: Joker

Joker IMDB Puanı: 8.7/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 2 Saat 2 Dakika – 122 Dakika

Gösterim Tarihi: 31 Ağustos 2019

Bütçe: 55.000.000$

Hasılat: 1.057.405.374$

Yaş Sınırı: 18+

Yönetmen: Todd Phillips

Senarist: Todd Phillips – Scott SilverBob KaneBill Finger Jerry Robinson

Müzikler: Hildur GuônadôttirJôhann Jôhannsson

Oyuncular: Joaquin PhoenixZazie BeetzJosh PaisFrances ConroyMarc MaronRober De Niro

Filmin Konusu

Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) Gotham City’de yaşayan babasız büyümüş başarısız bir komedyendir. Hayattaki en iyi arkadaşı olan annesi Arthur’u Happy diye çağırmaktadır.

Arthur gündüzleri takmış olduğu maske ile geçimini kazanmaya çalışan, geceleri ise hayatından asla çıkaramayacağı bir maske takarak yaşamına devam etmektedir.

Happy lakabı Arthur’un içinde yaşadığı acıyı bastırmasına yardımcı olacaktır. Fakat Arthur gördüğü zorbalıklar karşısında, gün geçtikçe topluma haykırı bir hal alacaktır. Psikolojik yönden güvenilmez bir hal almaya başlayan Arthur kendisini bir süre sonra kaos ve suç ortamının içinde bulacaktır.

Bu olaylar Arthur’u kendi yapısından uzaklaştıracak ve Joker karakterine dönüştürecektir.

Editörün Düşüncesi

Joker filmini sinemada iki kez izledim. Film çok kaliteli anlatılmış. Eminim filmi izleyenlerde benim gibi düşünüyorlardır. İnsan ve toplum ilişkisini ele almış muazzam bir film. Bir insan toplumun etkisiyle değişir mi sorularına cevap gibi bir film.

İlk başta 18 yaşın altında olanlara filmi izlememelerini öneriyorum. Yaş sınırı doğru kullanılmış tamamen yetişkin kesime hitap eden bir film. Konusu ağır ilerliyor ama çokta kaliteli ilerliyor.

Psikolojik sorunları olan bir palyaçonun bu sorunlarından dolayı dönüştüğü korkunç kişiliğini ele almış film.

Joker benim çok sevdiğim karakterlerden bir tanesi ve bu filmde de beğenimi kazandı. Tekrar tekrar izlediğim bu filmi daha defalarca izleyebilirim. Kesinlikle aile ile izlenecek bir film olmadığını düşünüyorum. Yetişkinlerden ricam 18 yaş altı gençlere bu filmi izletmemeleri. Çünkü psikolojik açıdan doğru yönlere çekecek bir yapım değil.

Onun dışında yetişkinler için hazırlanmış mükemmel bir yapım. Filmde emeği geçen herkesin ellerine sağlık. İzlemenizi şiddetle tavsiye edebilirim.

Benim Bu Filme Puanım:  9.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :