img
Home / Aksiyon / Kabadayı (2007)

Kabadayı (2007)

/
195 Views

Kabadayı

Orjinal Adı: Kabadayı

Kabadayı IMDB Puanı: 7.8/10

Yapım Yılı: 2007

Filmin Süresi: 2 Saat 20 Dakika / 140 Dakika

Gösterim Tarihi: 14 Aralık 2007

Bütçe: Bilinmiyor

Hasılat: 14.760.067$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Ömer Vargi

Senarist: Yavuz Turgul

Müzikler: Benjamin BeladiMicheal Vickerage

Oyuncular: Şener ŞenKenan İmirzalıoğluİsmail HacıoğluAslı TandoğanRasim Öztekin

Filmin Konusu

Eski kabadayılardan Ali Osman( Şener Şen ), her şeyden kendini soyutlayarak hayatına devam etmektedir. Ancak hayatı boyunca aşık olduğu tek kadın ölüm döşeğine düşünce aslında bir oğlu olduğunu öğrenecektir. Ali Osman, oğlunun peşinden gider ve onu bulur. Ancak oğlu yeni nesil bir kabadayı olan Devran’ın( Kenan İmirzalıoğlu ) düşmanı haline gelecektir.

Ali Osman’ın hayattaki tek amacı artık oğlunu Devran’a karşı korumak ve onu mutlu etmektir. Ancak hiçbir şey istediği gibi gitmeyecek ve olaylar gelişmeye başlayacaktır.

Editörün Düşüncesi

Yavuz Turgul’un mükemmel bir şekilde kaleme aldığı ve replikleriyle hala sıkça hatırlanan mükemmel bir film. Film önerileri listelerimizde her zaman kendine yer bulacak olan Kabadayı filminde, Şener Şen yine üstün oyunculuğunu göstermiş ve imzasını atmıştır.

Bilindik bir senaryosu olabilir, ancak olayların ele alınışı, filmin işleyişi gibi konuları göz önünde bulundurduğunuzda Kabadayı filminin nasıl bu kadar başarılı olduğunu sizlerde anlayacaksınız. Senaryonun pozitif tarafı, repliklerin kalitesi olsa gerek ki günümüzde bile sinema severler tarafından sıklıkla kullanılan sözlerle dolu.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :