img
Home / En İyi Filmler Listesi / Kahkahalarla İzleyeceğiniz Netflix Komedi Film Önerileri

Kahkahalarla İzleyeceğiniz Netflix Komedi Film Önerileri

Dijital film ve dizi izleme platformu Netflix, özellikle pandemi döneminde çok büyük bir yükseliş gösterdi. Pandeminin sıkı önlemlerine rağmen orjinal yapımlar üretmeye devam edildi ve sinemaların kapalı olmasından dolayı insanların film ihtiyaçlarını karşılamayı fazlasıyla başardı. Ayrıca dizi sektörü de çok ciddi bir yara almıştı ancak, Netflix dizileriyle de çok iyi işler çıkarttı. Bu yazımızda sizi kahkahalara boğacak Netflix komedi film önerileri listemizi sizlerle paylaşacağız.

Sizler için öncesinde yayınladığımız listelerimizi de inceleyebilirsiniz;

Kara Mizah Film Önerileri

En İyi Hint Filmleri

Sonuna Kadar Aksiyonun Bitmediği En İyi Vurdulu Kırdılı Filmler

2019 Yılının En İyi Mini Dizileri

Netflix Komedi Film Önerileri (Sıralamasız)

Minyonlar – Minions (2015) / IMDB (6.4)

Minyonlar tarih boyunca hizmet edecek bir efendi arayışındadırlar. Daha önceki efendilerinin hazin sonlarından uslanmayan Minyonlar istediklerini bulabileceklermidir?

Aman Reis Duymasın (2019)

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin oyuncuları yazıda boş geçmeyelim demişler ve bu filmde buluşmuşlar. Diziyi sevenlerin çok güleceğine eminim.

Aile Arasında (2017) / IMDB(7.7)

Gülse Birsel imzalı müthiş bir komedi. Ben sinemada izlemiştim gerçekten hem oyunculuklar hem senaryo çok başarılı. Daha Fazla Bilgi Almak İçin: Aile Arasında(2017)

Ayı Teddy – Ted (2012) / IMDB(6.9)

Farklı senaryosu ve ilginç karakterleriyle müthiş bir komedi sizi bekliyor. Mark Wahlberg ve Mila Kunis’i hiç böyle görmediniz.

Felekten Bir Gece – The Hangover (2009) / IMDB(7.7)

Birbirinden eğlenceli arkadaşlar bekarlığa veda partisi yapmak isterler. Sabah uyandıklarında damat ortalıkta yoktur ve o an ortamda olan hayvanlar ve 6 aylık bir bebek hakkında en ufak bir fikirleri yoktur. Sıra dışı bir komedi filmi sizi bekliyor.

Ayı Teddy 2 – Ted 2 (2015) / IMDB(6.3)

İlk filminde olduğu gibi ikinci filmde de kahramanlarımız bize çok eğlenceli bir film izletecekler. Netflix komedi film önerileri listemizde Ayı Teddy 2’de yer alıyor.

Süper Ot – How High (2001) / IMDB(6.3)

İki arkadaş uyuşturucu madde müptelasıdır. Ve bir gün bir ot içerler, ancak bu ot daha önce içtiklerine benzemez ve zekalarını en üst düzeye çıkarır. Bu sayede Harvard’ı kazanan arkadaşlar, okula girdiklerinde otun etkisi geçer ve gerçek yüzleri ortaya çıkmasın diye gösterdikleri çaba takdire şayandır.

Bu Nasıl Aile! – We’re the Millers (2013) – IMDB(7.0)

David Burke, kendi halinde bir uyuşturucu satıcısıdır. Ancak bir gün işler sarpa sarar ve bulunduğu bölgenin en büyük uyuşturucu tedarikçisine ödeyemeyeceği kadar borçlanır. Bu durumdan kurtulmasının tek yolu Meksika sınırından ülkeye yüklü miktarda mal sokmasıdır. David bunu becerebilmek için sıra dışı bir plan yapar ve işe koyulur.

Ölümlü Dünya (2018) – IMDB(7.7)

Kara mizah diye düşünebileceğiniz bana göre Türk yapımı en iyi komedi filmleri arasında bana göre ilk sıralarda yer alacak mükemmel bir komedi. Netflix komedi film önerileri diye bir yazı da bu filmi kullanmamız gerekiyordu.

Oyunculuklardan, senaryoya ve kurguya mükemmel bir komedi. Baştan sona tekrar tekrar izleyeceğiniz müthiş bir komedi. Feyyaz Yiğit’in oyunculuğunu çok beğeniyorum. Filmle ilgili daha fazla bilgi edinmek için: Ölümlü Dünya (2018)

Norbit (2007) – IMDB(4.1)

Eddie Murphy’i sanıyorum sevmeyeniniz yoktur. Tipik bir senaryoyla Eddie Murphy birleşince bile ortaya çok iyi bir komedi filmi çıkartabilmiş.

Kaset İşi – Sex Tape (2014) / IMDB(5.1)

Annie ve Jay gayet mutlu ve çocuklu bir çifttir. Bir gün fantezi olsun diye yaptıkları bir şey çok fazla şeye mal olacaktır. Cinsel hayatlarını videoya kaydederler ve silmeye karar verdiklerinde bunun için çok geç olduğunu fark ederler. Filmle ilgili daha fazla bilgi almak için: Kaset İşi (2014)

Kötü Öğretmen – Bad Teacher (2011) / IMDB(5.6)

Normal öğretmenlerden ziyade, bir öğretmende olmaması gereken bir çok huya sahip olan Elizabeth Halsey, amaçladığı şeye ulaşabilecekmidir?

Cinayet Süsü (2019) – IMDB(6.7)

Ali Atay’ın Ölümlü Dünya filminden sonraki filmi olan Cinayet Süsü, bana göre ilk film kadar başarılı değil. Ancak, yine de kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Bence bu fragman bile bu filmi izlemeye fazlasıyla yeter. Cinayet Süsü (2019)

Dick ve Jane İş Başında – Fun with Dick and Jane (2005) / IMDB(6.2)

Dick elinden gelen her şeyi yaparak sonunda başarıya ulaşan bir karakterdir. Ancak, başarısını hazzını yaşadığı süre kısa olacaktır. Çünkü çalıştığı şirket birden iflasın eşiğine gelecek ve Dick’i kapının önüne koyacaklardır. Dick elindeki her şeyi kaybedecek ama geri kazanmak içinde yeniden ayağa kalkacaktır. Jim Carrey ve komedi birbirine o kadar yakışıyor ki, bu filmde bunu yeniden göreceksiniz.

I Care a Lot (2021) / IMDB(6.3)

Kanunları kendi yararına, müvekkillerinin zararına kullanmayı daha başarılı yapabilen bir vasi bulamazsınız. Netflix komedi film önerileri listemizdeki I Care a Lot, bir Netflix orjinal yapımıdır.

Tam Gaz – Hot Rod (2007) / IMDB(6.7)

Absürt komedi filmi arıyorsanız bu film tam size göre. Sürükleyici ve komedi ögelerine fazlasıyla yer verilen başarılı bir yapım olduğunu düşünüyorum.

Büyük Lebowski – The Big Lebowski (1998) / IMDB(8.1)

Komedi denince benim aklıma ilk gelen filmlerden biri Büyük Lebowski – The Big Lebowski‘dir. Netflix üzerinden izleyebileceğiniz bu filmle ilgili düşüncelerinizi mutlaka bizimle paylaşın.

Yüce Sezar! – Hail, Caesar! (2016) / IMDB(6.3)

George Clooney, Scarlett Johansson ve çok daha fazla ünlünün birleştiği müthiş bir komedi filmi sizleri bekliyor. Netflix komedi film önerileri listemizde şimdiki önerimiz Yüce Sezar!.

Kolonya Cumhuriyeti (2017) / IMDB(5.8)

Daha önceki yazılarımda da defalarca belirtmiş olduğum, bana göre En İyi Türk Komedi Filmleri listemde de başlarda yerini kaybetmeden duran Kolonya Cumhuriyeti. Mizahı bu kadar başarılı kullanmaları ilk izlediğimde de beni çok etkilemişti gerçekten. İzlemediyseniz çok şey kaybetmişsinizdir. Mutlaka izlemeniz gereken filmlerden biri. Kolonya Cumhuriyeti nereden izlenir? sorusuna cevap olarak da filmi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Bay Evet – Yes Man (2008) / IMDB(6.8)

Jim Carrey yine ustalığını konuşturmayı başarıyor. Harika bir senaryo ve ustanın mimikleriyle ortaya müthiş bir komedi filmi çıkıyor.

Çok Fena – Superbad (2007) / IMDB(7.6)

Lise komedileri sürekli olarak denenmektedir. Özellikle ABD filmlerinde buna sıkça rastlamak mümkün. Ancak Superbad diğer filmlerin aksine aynı konuyu işlemesine rağmen çok daha yaratıcı bir şekilde seyirciyle buluşturulmuş.

Kung Fu Panda(2008) / IMDB(7.6)

Şrek ve Madagaskar yapımcılarının ve yaratıcılarının elinden çıkan mükemmel bir animasyon komedi filmi. Buz Devri efsanesi kadar sevdiğim sağlam bir kurguya sahip mükemmel bir animasyon. Mutlaka izlemeniz gereken Netflix komedi film önerileri listemizde yer verdim.

Eurovision Şarkı Yarışması: Fire Saga’nın Hikâyesi – Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga (2020) / IMDB(6.5)

Son dönemlerde ülkemizin katılmadığı ama hemen hemen herkesin bildiği Eurovision şarkı yarışmasına katılmaya hak kazanan iki sanatçının hikayesini komedi ögelerini öne çıkararak ele alıyor. Orjinal Netflix yapımı bir film olan Eurovision Şarkı Yarışması: Fire Saga’nın Hikâyesi filmini mutlaka izlemelisiniz.

Netflix Komedi Film Önerileri listesini siz değerli kullanıcılarımız için özenle hazırladık. Lütfen listedeki filmlerle ilgili yorumlarınızı ve ekstra film önerileri varsa, film isimlerini yorum bölümünden bizimle paylaşın.

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :