Hit enter after type your search item
img
Home / Biyografi / Kalashnikov – AK-47 (2020)

Kalashnikov – AK-47 (2020)

Film Önerileri: Kalashnikov İzle

Orjinal Adı: AK-47 – Kalashnikov

Kalashnikov IMDB Puanı: 6.3/10

Yapım Yılı: 2020

Filmin Süresi: 1 Saat 50 Dakika

Gösterim Tarihi: 20 Şubat 2020

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Konstantin Buslov

Senarist: Sergei BodrovAleksey BorodachyovSergei GorbunovAnatoliy Usov

Müzikler: Sergei Stern

Oyuncular: Yuriy BorisovOlga LermanArtur SmolyaninovSergey GazarovVitaliy KhaevAnatoliy LobotskiyValeriy BarinovValeriy AfanasevIgor KhripunovAleksey VertkovMaksim BityukovSeydullah Moldakhanov

https://www.youtube.com/watch?v=nHC_MNBlaRs

Film Konusu

Kalashnikov filmi adından da anlaşıldığı üzere bir tüfeği, daha doğrusu onun mimarını konu ediniyor. AK 47 model adında olan ve tüm Dünya’da kendine yer edinmeyi başaran o meşhur tüfeğin mimarının yaşam hikayesine yakından tanıklık ediyoruz. 2020 yılı Rus yapımı olan film toplamda 104 dakika süren müthiş bir biyografi filmidir. Yaşanan büyük bir savaşta gazi olan Mikhail Kalashnikov’un bu filmin baş kahramanıdır.

Kalashnikov aldığı kurşun yarası nedeniyle tüfek tutamaz hale gelir. Sol koluna isabet eden mermi, onun çok ciddi bir şekilde yaralanmasına neden olur. Apar topar sedyeye alınıp hastaneye götürülen Kalashnikov her ne kadar yeniden cepheye dönmek istese de doktorlar buna müsaade etmez ve onu savaştan alarak evine gönderirler.

Ancak milliyetçi bir ruha sahip olan Kalashnikov ülkesi için bir şeyler yapmaya devam eder. Savaşamasa bile ülkesinin güçlü olması ve ayakta durabilmesi için bir şeyler yapabileceğini düşünür ve çalışır. İşte o tüm dünyanın konuştuğu meşhur tüfek AK-47, adını aldığı bu kişinin ellerinden doğmuştur.

Editörün Düşüncesi

Biyografi tarzında olan film belgesel tadında olmuş. Rus sineması zaten son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirecek bir tarza bürünmüştü. Bunu yapmaya da devam ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Film durağan ilerliyor bana göre tek sıkıntısı bu. Onun dışında bir biyografi filmine göre başarılı olduğunu düşünüyorum.

Benim Bu Filme Puanım: 7.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :