img
Home / Film Önerileri / Kapışma – Snatch (2000)

Kapışma – Snatch (2000)

/
166 Views

Film Tavsiyeleri: Snatch (Kapışma)

Orjinal Adı: Snatch – Kapışma

Kapışma IMDB Puanı: 8.3/10

Yapım Yılı: 2000

Filmin Süresi: 1 Saat 44 Dakika – 104 Dakika

Gösterim Tarihi: 1 Kasım 2000

Bütçe: 7.500.000$

Hasılat: 83.557.872$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Guy Ritchie

Senarist: Guy Ritchie

Müzikler: John Murphy

Oyuncular: Benicio Del ToroDennis FarinaVinnie JonesBrad PittRade Serbedzija Jason StathamAlan FordMike ReidRobbie GeeLennie JamesEwen BremmerJason FlemyngAdeWilliam Beck

Filmin Konusu

Orjinal adı Snatch olan Kapışma filmi, suç ve aksiyon türünün en iyi yapımları arasında yerini almıştır. Film Londra’da geçmektedir ve suçla dolu yer altı dünyasında geçen olayları konu ediyor. Ailesinin bir uçakta tanışmış olmaları nedeniyle uçağın adını verdikleri çocukları Türk ile ismini bir silah ismi olduğunu iddia eden Tommy birlikte gizli ve yasa dışı olarak boks maçı düzenlemekteler.

Kendi paraları olmadığı için sponsor olarak çok tehlikeli olan mafya babası Tuğla kafayı finansal anlamda destek vermesi için ikna etmeye çalışırlar. Tehlikeli olduğu kadar bir o kadar da ilginç olan Tuğla kafa, eğer kendi şartlarına uyulursa onlar için bir boks maçı düzenleyeceğini söyler. Gelişen bu olaylar sonrasında iki acemi kendilerine bir karavan almak isterler. Bunun için görevlendirilen Tommy, boksörleri ile birlikte bir silah alarak karavan bakmak için çingenelerin yanına giderler.

Ancak kötü karavan vererek kazıklamaya çalıştıklarını düşünerek çingenelerle tartışmaya başlar. Ancak tartışma sırasında çingenelerin içindeki İrlandalı, boksörü bir vuruşta yere serer. Bunu öğrenen Türk ise o çingeneyi maça sokmak ister.

Editörün Düşüncesi

Olay örgüsü çok karmaşık olan ama film daha başladıktan sonra içine girdiğiniz için sizi alıp götüren zincirleme olaylar bütünü. Müthiş önemli ve iyi bir oyuncu kadrosundan türemiş harika bir yapım. Oyunculukların hepsi birbirinden iyi, hangisinin baş rol olarak yer aldığını düşünene kadar birini kaybedebiliyorsunuz…

Mutlaka izlemeniz gereken Guy Ritchie filmlerinden biri.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :