img
Home / Aksiyon / Kar Küreyici – Snowpiercer (2013)

Kar Küreyici – Snowpiercer (2013)

/
167 Views

Film Önerileri: Kar Küreyici(2013)

Orjinal Adı: Snowpiercer – Kar Küreyici

Kar Küreyici IMDB Puanı: 7.1/10

Yapım Yılı: 2013

Filmin Süresi: 2 Saat 6 Dakika – 126 Dakika

Gösterim Tarihi: 1 Ağustos 2013

Bütçe: 39.200.000$

Hasılat: 86.758.912$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Bong Joon Ho

Senarist: Bong Joon Ho – Kelly MastersonJacques LobBenjamin LegrandJean-Marc Rochette

Müzikler: Marco Beltrami

Oyuncular: Chris EvansKang-ho SongEd HarrisJohn HurtTilda SwintonJamie BellOctavia SpencerEwen BremnerKo Asung

Filmin Konusu

Snowpiercer filmi, bilimkurgu türünde olup, Fransız bir çizgi roman olan Le Transperceneige’den uyarlanmıştır. 2014 yılında Dünyadaki 79 ülke birlikte karar alarak küresel ısınmayı önlemek için kimyasal bir savaş başlatır. Bu plan doğrultusunda atmosfere fırlatılan maddeler, küresel ısınmayı durduracaktı. Ancak işler planlandığı gibi gitmeyince dünya buz çağını yaşamaya başlar.

Bu felaketle birlikte yer yüzündeki tüm insanlar en fazla 17 yıl dayanabilmişlerdi. Herkes yok olurken geriye sadece 1000 kişi kalmıştı. 2031 yılına ulaşmayı başaran bu insanlar kar küreyici görevi olan bir trende birlikte yaşamaktaydılar. Koordinenin sağlanması için trendeki insanlar arasında ağır bir sınıf sistemi uygulanır. Trenin son kısmında kalan insanlar her ne kadar bu olaya itiraz edip isyan çıkartsalar da bir sonuç elde edemezler.

Bunların içinde olan Curtis adında biri ise, trenin ön kısmına giderek, trenin merkezi olan yeri ele geçirmeyi kafasına koyar. Trende asayişi sağlayan askerlerin mermilerinde tükenmesiyle birlikte doğru zaman olduğunu düşünen Curtis harekete geçer. Kapıların mekanizmalarının çalışmasını bilen Namgoong’dan yardım ister. O da hisleri kuvvetli olan kızı Yona’yı da alarak öne doğru ilerlemeye başlarlar.

Editörün Düşüncesi

Konu olarak zaten izlenmeyi baştan hak eden bir film olduğunu düşünüyorum. Zaten sırf bu durum yüzünden hemen izlemiştim. Şimdilerde diziye uyarlanan çok iyi bir hikayeye sahip ‘Snowpiercer’ filme de aynı güzellikte yorumlanmış.

Çok ciddi manada bir seyir zevkiyle acayip sürükleyici olmuş. Ve bazı sahnelerin çok ama çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Bu konuda yönetmeni özellikle tebrik etmek gerekiyor. Ancak filme olumsuz tek yaklaşımım filmin finali için oldu. Bu yüzden puan kırıyorum. Bunun dışında kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :