Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003)

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003)

Karayip Korsanları: Siyah İnci'nin Laneti (2007)

Orjinal adı: Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti IMDB Puanı: 8.0/10

Yapım Yılı: 2003

Filmin Süresi: 2 Saat 23 Dakika – 143 Dakika

Gösterim Tarihi: 28 Haziran 2003

Bütçe: 140.000.000$

Hasılat: 654.264.015$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Gore Verbinski

Senarist: Ted ElliottTerry RossioStuart BeattleJay Wolpert

Müzikler: George Bruns

Oyuncular: Johnny DeepGeoffrey RushOrlando BloomKeira KnightleyJack DavenportJonathan PryceLee ArenbergMackenzie CrookKevin McNally

Filmin Konusu

Jack Sparrow( Johnny Deep ), özellikleriyle izleyenlerin kalbinde taht kuran daha önce hiç bir yerde rastlamadığınız kadar çılgın, sempatik ve karizmatik korsanımızdır. Jack, korsanlık hayatı boyunca sürekli birilerini kandırmış, kendi çıkarına birşeyler elde etmek adına kurnazlıklar yapmıştır.

Kaptan Barbossa ve mürettebatına da bir zamanlar müthiş bir üç kağıt yaparak onları lanetlenmiş halde terk etmiştir.

Bu lanet, gün ışığı gördüklerinde etlerinin kaybolması ve Kaptan Barbossa(  Goeffrey Rush ) ve mürettebatının iskeletlerden ibaret olmasını sağlar. Barbossa bu laneti çözmek için arayış içerisindeyken, aynı zamanda laneti avantaj olarak kullanarak, şehirlere gemilere saldırmaktadır.

Bu seferki durağında Port Royal kasabası vardır. Port Royal kasabası baskınında Barbossa’nın mürettebatı belediye başkanının güzel kızı Elizabeth Swan’ı( Keira Knightley ) kaçırırlar.

Elizabeth’in çocukluk arkadaşı Will Turner( Orlando Bloom ), bu olayı görenlerden biri olarak müdahale etmeye çalışır, ancak başarılı olamaz. Kendine geldiğinde tarihin gördüğü en zeki korsan olan Jack Sparrow ile işbirliği antlaşması yaparak, Elizabeth’i kurtarmak için yola çıkarlar…

Editörün Düşüncesi

Jack Sparrow, Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti filmi dahil olmak üzere Karayip Korsanları serisinin tüm filmlerinde herkesin aklında kalan en büyük karakter olmuştur. Hem komik halleri, hem de zekası filmin en etkileyici yanlarını oluşturmaktadır.

Gerçekten Johnny Deep’in hakkıyla canlandırdığı bu karakter, mükemmel bir kurguyla filme yansımıştır.

Bir filmde, aksiyon , komedi, fantastik ögeler nasıl bu kadar güzel harmanlanabilir, gerçekten çok az benzer örneklerine rastladım. Film önerileri listemde kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğim filmlerin başında gelmektedir.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :