Hit enter after type your search item
img
Home / Dizi Önerileri / Kaygısızlar (1994 – 1998)

Kaygısızlar (1994 – 1998)

Kaygısızlar

Kaygısızlar IMDB Puanı: 8.2/10

Yapım Yılı: 19941998

Dizinin Süresi: 33 Dakika

Kaç Sezon: 4 Sezon

1.Sezon: 36 Bölüm
2.Sezon: 16 Bölüm
3.Sezon: 65 Bölüm
4.Sezon: 7 Bölüm

Müzik: Yeni Türkü Grubu

Yönetmen: Oğuz YalçınAyhan ÖnalCankart ErginSamim DeğerTemel Gürsu –  Uğur Erkir

Senarist: Gani MüjdeBirol GüvenFatih SolmazMetin AçıkgözResul ErtaşSelçuk ErdemYılmaz Okumuş

Oyuncular: Ercan YazganHalit AkçatepeAyşen GrudaÇiçek DilligilÜlkü DuruŞoray UzunYalçın Avşar

Dizinin Konusu

Memnun Kaygısız (Ercan Yazgan) 36 çocuğu ile birlikte köyden asker arkadaşı İsmail (Halit Akçatepe)’in yanına göç eder. Memnun iş bulup yeni bir eve çıkana kadar İsmail ve karısı Zeynep’in yanında kalmaya karar verirler.

İsmail ve Zeynep sıradan sakin bir hayat sürerken, Memnun ve ordusunun eve gelmesi ile her şey değişir. Memnun evden çıkma konusunda o kadar kaygısızdır ki bir yandan Memnun’un kaygısızlığı diğer yandan bir sürü çocuğun sesi İsmail ve Zeynep’i çileden çıkaracaktır fakat ne yapsalar da bir türlü bu tatlı orduyu evden kovamayacaklardır.

Eleman (Yalçın Avşar), Memnun’un büyük oğludur ve restoranda bir iş bulup çalışmaya başlayacaktır. Mahallenin kızı Burcu’da orada çalışmaktadır ve Eleman Burcu’ya aşık olacaktır. Fakat ufak bir sorun vardır oda, Burcu mahallenin baş belası kabadayı Kültigin (Şoray Uzun)’in kız kardeşidir.

Kültigin ve çetesi sürekli üçlü ekip halinde dolaşacak ve bir yandan Burcu’yu korumaya çalışırken diğer yandan da adam dövme ve haraç kesme işlerine devam edeceklerdir.

Editörün Düşüncesi

Kaygısızlar dizisi bir nesli ekranlara kilitlemeyi başarmıştır. Yine bizlere çocukluğumuzu hatırlatan bir dizi daha. Türk Dizilerinin en iyilerinden bir tanesi olduğunu düşünüyorum ve çok büyük bir çoğunluk benimle aynı fikirdedir eminim.

Dizide Şoray Uzun ve çetesi gerçekten güldürmeyi başarıyorlar. Bu çete dizinin favori üçlüsü olmayı başarmışken diğer yandan Ercan Yazgan ve ailesi bir evin içine yerleşerek ev halkının burnundan getirmektedir.

Kaygısızlar adlı dizide keşke tekrar tekrar televizyonlarda oynatılsa dediğimiz dizilerden bir tanesidir.

İzlemeyen genç arkadaşlarımıza tavsiyem oturup izleyin derim. Kesinlikle sıkılmayacaksınız ve gerçekten çok ama çok beğeneceksiniz.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Diziye Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :