img
Home / Dram / Kefernahum – Capharnaüm (2018)

Kefernahum – Capharnaüm (2018)

/
110 Views

Film Önerileri: Kefernahum - Capharnaüm (2018) İzle

Kefernahum Orjinal Adı: Capharnaüm

Capharnaüm IMDB Puanı: 8.4 /10

Yapım Yılı: 2018

Filmin Süresi: 2 Saat 6 Dakika – 126 Dakika

Gösterim Tarihi: 25 Ocak 2019

Bütçe: 4.000.000$

Hasılat: 64.417.003$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen:  Nadine Labaki

Senarist: Nadine Labaki – Jihad Hojeily – Michelle Keserwany – Georges Khabbaz – Khaled Mouzanar

Müzikler: Khaled Mouzanar

Oyuncular: Zain Al Rafeea – Yordanas Shiferaw – Boluwatife Treasure Bankole – Kawsar Al Haddad – Fadi Yousef – Cedra Izzam – Alaa Chouchnieh – Elias Khoury

Kefernahum Fragmanı

Filmin Konusu

Zain Al Rafeea, küçük yaşta bıçakla adam yaralama suçundan ıslah evine düşmüştür. Mutsuz bir birlikteliğin şanssız çocuğu olan Zain, bir noktadan sonra neden bu hayatı yaşamak zorunda olduğunu sorgulamaya başlar.

Editörün Düşüncesi

ABD, Lübnan yapımı bir film olan Capharnaüm, Cannes film festivalinde 3 ödül birden almıştır. Başroldeki çocuğumuz Zain Al Rafeea en başarılı çocuk oyuncu ödüllerini birer birer toplamıştır. Daha önce dram türünde beni bu kadar etkileyebilen çok az film gördüm. Film baştan sona çok çarpıcı sahneleri var.

İzlerken çok etkileneceğiniz oyunculuklar dışında müthiş bir hayattan izlenimler silsilesiyle karşılaşacaksınız. Senaryo üzerine biraz eğilecek olursak, son sahneye kadar ne olacağını merak edeceğiniz bir kurgu oluşturmuş. Ve gerçekten bu konuda çok iyi iş çıkartılmış. Hint sinemasından çıkmış gibi görünse de, ABD yapımının da işin içinde olmasından dolayı son derece profesyonel iş çıkartılmış.

En İyi Dram filmleri listelerinde ilk sıralardan çok uzun bir süre düşmeyecek olan Kefernahum filmini mutlaka izlemelisiniz. Film konusundaki tek uyarım, filmi yalnız veya yanınızda sadece yetişkinler varken izlemeniz olacaktır. Bunun en büyük sebebi de ben filmlerden kolay kolay etkilenen biri olmama rağmen fazlasıyla etkilendiğim bir film oldu.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :