Hit enter after type your search item
img
Home / Biyografi / Kelebeğin Rüyası (2013)

Kelebeğin Rüyası (2013)

Kelebeğin Rüyası

Orjinal Adı: Kelebeğin Rüyası

Kelebeğin Rüyası IMDB Puanı: 7.8/10

Yapım Yılı: 2013

Filmin Süresi: 2 Saat 18 Dakika – 138 Dakika

Gösterim Tarihi: 21 Şubat 2013

Bütçe: 15.000.000$

Hasılat: 2.926.363$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Yılmaz Erdoğan

Senarist: Yılmaz Erdoğan

Müzikler: Cümbüş Cemaat

Oyuncular: Kıvanç TatlıtuğMert FıratFarah Zeynep AbdullahBelçim Bilgin – Yılmaz Erdoğan

https://www.youtube.com/watch?v=Q4fMekvVqQ8

Filmin Konusu

Zonguldak’ta yaşayan Rüştü Onur (Mert Fırat) ve Muzaffer Tayyip Uslu (Kıvanç Tatlıtuğ) genç iki şairdir. İki şair madenci kenti olan Zonguldak’ta memur olarak çalışırken bir yandan da sanat, edebiyat ve en çok ilgi alanları olan şiirle yaşamlarına devam etmektedirler.

Belediye Başkanının kızı Suzan (Belçim Bilgin)’ın geri Zonguldak’a gelir. Suzan’ın gelmesiyle genç şairlerin şiire olan ilgileri katbekat artacaktır. Suzan henüz bir lise öğrencisidir. Rüştü ve Muzaffer ile arkadaş olan Suzan’a çevresinden tepki gelecektir fakat Suzan her şeye rağmen iki genç şair ille yakın arkadaş olacaktır.

Rüştü ve Muzaffer verem hastalığına yakalanırlar ve gün geçtikçe verem genç şairlerin hayatını tehlikeye atar. Genç şairlerin durumu kendi gelecekleri adına hiçte iyi durmuyordur.

Editörün Düşüncesi

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği Kelebeğin Rüyası Türk Sinemasının önemli filmlerinden biri haline gelmiştir.

Ben filmi başarılı buldum. İzlerken filmden sıkılanlar olacaktır bundan eminim. Gerek senaryonun ağır ilerlemesi gerekse film süresinin uzunluğu bazı izleyicileri sıkacaktır.

Sanat filmi olmasından dolayı her kesime hitap etmeyeceğini düşünüyorum. Benim ilgi alanıma girmeyi başaran bir film oldu her şey yerli yerinde duruyor. Mekanlar, müzikler ve oyunculuklar son derece başarılı. Sinemamızın bu tarzda filmlere çok ihtiyacı var. Böyle sanatsal bir filmi bizlere sunduğu için Yılmaz Erdoğan’ı tebrik ediyorum.

Yılmaz Erdoğan imzası olunca filmde yaratıcılık olmazsa olmazlardan biridir. Yine farkını ve yaratıcılığını konuşturmuş ve iz bırakmayı başaran bir film sunmuş bizlere.

Kesinlikle izlemeye değer olduğunu düşünüyorum. Filmi anlamaya çalışırsanız Kelebeğin Rüyası adlı eseri beğeneceğinizi düşünüyorum. Oyuncular rollerini yaşamışlar demek yanlış olmaz sanırım. Bir kaç ufak eksik dışında her şey dört dörtlük.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :