Hit enter after type your search item
img
Home / Bilim Kurgu / Kelebek Etkisi – The Butterfly Effect (2004)

Kelebek Etkisi – The Butterfly Effect (2004)

Film Önerileri: Kelebek Etkisi (2004)

Orjinal Adı: The Butterfly Effect – Kelebek Etkisi

Kelebek Etkisi IMDB Puanı: 7.6/10

Yapım Yılı: 2004

Filmin Süresi: 1 Saat 53 Dakika – 113 Dakika

Gösterim Tarihi: 9 Nisan 2004

Bütçe: 13.000.000$

Hasılat: 96.822.421$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Eric BressJ. Mackye Gruber

Senarist: Eric Bress – J. Mackye Gruber

Müzikler: Michael Suby

Oyuncular: Ashton KutcherMelora WaltersAmy SmartElden HensonWilliam Lee ScottJohn Patrick AmedoriIrina GorovaiaKevin G. SchmidtJesse James

Film Konusu

Kelebek Etkisi filmi Evan Treborn merkezli gelişen hikayeyi konu edinmektedir. Evan geçmişinde yaşadığı bazı sıkıntılardan dolayı yoğun bir şekilde stres yaşadığı zaman baygınlık geçirmektedir. Küçük yaşlarda cinsel olaylara maruz kalan Evan, çok travmatik olaylar yaşamış ve psikoloji de o ölçüde bozulmuştur. Ancak hafızasındaki problemlerden dolayı aslında bu anları çok hatırlayamamaktadır.

Sadece bilinç altında bulunması nedeniyle baygınlıklarını geçirmektedir. Büyüyüp, yetişkin olan Evan, bir gün önceden yazdığı günlüğünü okumaya başlar. Günlükte yazan ama hatırlayamadığı anları yani o karanlık kısımları çözebilmek için zamanda yolculuk yapar. Kelebek etkisi nedeniyle o anda yaşanan olayları değiştirdiğinde şimdi ki bulunduğu zamanda da yaşantısını tamamen etkileyecekti.

Geri döndüğünde kimsenin zarar görmediği ve kötülerin olmadığı bir hayata sahip olmak için mücadele edecekti. The Butterfly Effect orijinal adıyla çıkan film tüm Dünya’da inanılmaz rakamlara ulaştı. Yönetmen koltuğunu Eric Bress ve Mackye Gruber ikilisi paylaşırken, Ashton Kutcher, Amy Smart ve Elden Henson ise filmin başrol oyuncuları olarak yerini almış durumda.

Editörün Düşüncesi

Bilim alanında da büyük etkisi olan Kelebek Etkisi kavramını müthiş bir şekilde ele almış efsane filmlerden bir tanesi. İkinci filmine bana göre hiç gerek yoktu, izlemeseniz de olur denecek kadar kötü. Ancak bu ilk filmi mutlaka izlemeniz gerektiğini düşünüyorum.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :