img
Home / Aksiyon / Kill Bill: Vol. 1 (2003)

Kill Bill: Vol. 1 (2003)

/
226 Views

Kill Bill: Vol. 1

Orjinal Adı: Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1 IMDB Puanı: 8.1/10

Yapım Yılı: 2003

Filmin Süresi: 1 Saat 51 Dakika – 111 Dakika

Gösterim Tarihi: 29 Eylül 2003

Bütçe: 30.000.000$

Hasılat: 180.899.045$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Quentin Tarantino

Senarist: Quentin Tarantino – Uma Thurman

Müzikler: Charles Bernstein

Oyuncular: Uma Thurman – Sonny ChibaLucy LiuDaryI HannahMichael MadsenDavid CarradineVivica A. Fox

Filmin Konusu

Birbirinden ayrı oldukça yetenekli bir kadın ölüm çetesi çok büyük suikastlerde boy göstermişlerdir. Çetenin lideri Bill (David Carradine)’dir. Gelin’de çetenin üyelerinden birisidir. Gelin düğünü sırasında bir saldırıya uğrar ve kilisedeki herkes ölür.

Gelin karnındaki bebeği bu sırada düşürür fakat bir şekilde hayata tutunur. 5 yıl boyunca komada kalan Gelin bir mucize sonucunda hayatına devam edecektir.

Gelin’in bundan sonraki hayatında tek amacı düğününde ona pusu kuranları öldürmek olacaktır. Gelin’e Bill ve çetesi pusu kurmuştur. Gelin’in aklındaki plan ise çetedeki herkesi öldürüp en sonda Bill’i öldürerek intikamını almaktır.

Editörün Düşüncesi

Kill Bill: Vol. 1 kusursuz senaryo, kusursuz oyunculuklar ve hatta kusursuz figüranlar diyebileceğimiz sinema tarihinin nadir filmlerinden biridir.

Ben bu filmi kaç kere izledim hatırlamıyorum, yıllara dayanan mazim var bu filmle, defalarca izlememe rağmen bir gram sıkma olmaz mı filmde, olmayınca olmuyor işte.

Quentin Tarantino için bu işin en iyilerinden demekte hiç yanlış olmaz sanırım. Senaryoda en ufak bir sıkma en ufak bir tempo düşüklüğü sezemedim ben. Puan kıracak yer aradım ve sırf hata bulmak için filmi izlediğimde oldu fakat ben bu film için puan kıracak bir yer bulamadım.

Filmin hayran kitlesinden biride benim. Her şeyiyle çok ama çok beğendiğim filmlerden biridir. Bu film için sinemanın başyapıtlarından biri desem abez kaçmaz diye düşünüyorum.

Oyunculuklar son derece profesyonelce, dövüş sahneleri zaten kusursuz bir şekilde uygulanmış. İzlemeyenlere tavsiyem işinizi bitirdikten sonra izleyin şayet yapacak bir işiniz var ise yarım kalabilir.

Kill Bill: Vol. 1 filminde emeği geçen herkesin emeğine sağlık. Her şey dört dörtlük ve yerli yerinde, tebrikler.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :