img
Home / Aksiyon / Kill Bill: Volume 2 (2004)

Kill Bill: Volume 2 (2004)

/
201 Views

Kill Bİll: Vol. 2

Orjinal Adı: Kill Bill: Volume 2

Kill Bill: Vol. 2 IMDB Puanı: 8/10

Yapım Yılı: 2004

Filmin Süresi: 2 Saat 17 Dakika – 137 Dakika

Gösterim Tarihi: 8 Nisan 2004

Bütçe: 30.000.000$

Hasılat: 152.159.461$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Quentin Tarantino

Senarist: Quentin Tarantino – Uma Thurman

Müzikler: Isaac Hayes

Oyuncular: Uma Thurman – David CarradineMichael MadsenDaryI HannahLucy LiuVivica A. Fox

Filmin Konusu

Gelin hırsını daha alamadı gibi görünüyor. Çünkü Gelin henüz amacı olan Bill’i ve etrafındaki herkesi öldüremedi ve öldürmeden de duracak gibi durmuyor.

Gelin komadan çıkmasının ardından herkesin cezasını hazırlamıştır. İlk filmde bir takım belirsizlikler boy göstermişti, bu devam filminde belirsizliklerin bir çoğu aydınlığa kavuşacak gibi görünüyor.

Gelin dur durak bilmeden intikamı için savaşmaya devam edecek.

Editörün Düşüncesi

Quentin Tarantino’nun kaleme aldığı Kill Bill: Volume 2 devam filmiyle izleyiciye aktarıldı ve yine istenilen reaksiyon alındı.

İlk filmde aklımızda birçok soru işareti kalmıştı, bir çok belirsizlikler boy göstermişti, bu soru işaretlerinin cevabını bu filmde bulacaksınız. Kill Bill’i hiç izlememiş olanlara tavsiyem peş peşe izlemeleridir. Peş peşe izlediğiniz zaman filmden alacağınız keyif cidden maksimum seviyeye çıkacaktır.

Bir çok filmde olduğu gibi bununda ilk filmi daha başarılı. İkinci film ilk filmin bir tık gerisinde kalmış fakat, filmin finali sanki o küçük açığı da kapatmış gibi.

Quentin Tarantino, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyor, hiç bir şeyi atlamıyor desek yanlış olmaz sanırım. Oyunculuklar ilk filmde de olduğu gibi Kill Bİll: Volume 2 adlı devam filminde de son derece başarılı.

Müzik seçimleri, izleyiciye aktarımı, diyaloglar her şey çok doğru seçilmiş ve en doğru yerlerde kullanılmış.

İlk filmde sürükleyici bir senaryo vardı, temposu hiç düşmeyen. Aynı duyguları bu film içinde söyleyebiliriz. Yine son derece akıcı ve sürükleyici bir senaryo ve yine tempo maksimumlar da.

Benim defalarca izlediğim bu filmi, herkesin izleyip film kütüphanesine koymasını isterim. Gerçekten kütüphanenizde bulunması gereken filmlerden bir tanesidir. Her şeyiyle çok başarılı tam bir başyapıt.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :