Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Koku: Bir Katilin Hikayesi – Perfume: The Story of a Murderer (2006)

Koku: Bir Katilin Hikayesi – Perfume: The Story of a Murderer (2006)

Film Önerileri: Koku: Bir Katilin Hikayesi - Perfume: The Story of a Murderer İzle

Orjinal Adı: Perfume: The Story of a Murderer – Koku: Bir Katilin Hikayesi

Koku: Bir Katilin Hikayesi IMDB Puanı: 7.5/10

Yapım Yılı: 2006

Filmin Süresi: 2 Saat 27 Dakika – 147 Dakika

Gösterim Tarihi: 16 Şubat 2007

Bütçe: 60.000.000$

Hasılat: 135.039.924$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Tom Tykwer

Senarist: Andrew BirkinBernd Eichinger – Tom Tykwer – Patrick Süskind

Müzikler: Reinhold HeilJohnny Klimek – Tom Tykwer

Oyuncular: Ben WhishawFrancesc AlbiolGonzalo CunillRoger SalvanyAndres HerreraSimon ChandlerDavid CalderRichard FelixBirgit MinichmayrReg Wilson

Koku: Bir Katilin Hikayesi Film Konusu

Koku: Bir Katilin Hikayesi filmi gerilim yüklü bir film olup, o dönem çıkan ve çok ilginç olan konusu ile pek çok kesimin beğenisini kazan Fransız yapımı bir filmdir. Filmin hikayesi 18. Yüzyıl’da geçmektedir. Jean Baptiste Grenouille bu dönemde Paris’te dünyaya gelir. Kafa yapısının çok ilginç çalışması ve ilginç bir ruh halinde olması nedeniyle diğer insanlardan çabucak ayrılır.

Jean Baptiste’nin en büyük yeteneği her türlü kokuya oldukça duyarlı oluşudur. Öyle ki bu özelliği nedeniyle neredeyse yer yüzünde var olan tüm kokuları denemiştir. Koku duyusunun oldukça gelişmesi nedeniyle diğer duyu organları aksine hiç gelişmemiştir. Bu yüzden de ne zaman ne yapacağı beli olmayan bir karaktere dönüşmüştür. Kafasında çok farklı bir koku tasarlar ve bu kokuyu yapmak için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıdır.

Bunun içinde insan öldürmek bile olsa yapacak bir yapıdadır. Bir gün kendi ten kokusunun olmadığını keşfeden Jean, bunun oluşturmak için çok canice bir plan yapar. Pek çok tenin kokusunu birleştirip kendine çok farklı bir koku yapmaya karar verir.

Editörün Düşüncesi

İlginç ve garip filmleri seviyorsanız bu film tam olarak size göre. Daha yalın bir şekilde söylemem gerekirse çok farklı duygular yaşamak istiyorsanız bu filmi mutlaka izlemelisiniz. Çünkü içerisinde barındırdığı duygular hem çok yoğun hemde çok ilginç bir şekilde filme yansımış.

Benim Bu Filme Puanım: 9.0/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :