Hit enter after type your search item
img
Home / Haberler / Koronavirüs Sadece Netflix’e Yaradı Gibi Duruyor. 15.8 Milyon Yeni Üye Kazandı.

Koronavirüs Sadece Netflix’e Yaradı Gibi Duruyor. 15.8 Milyon Yeni Üye Kazandı.

Online Film ve Dizi izle seçeneğiyle ilk sırada yer alan dijital TV platformu Netflix, tüm Dünya’yı kasıp kavuran bu kötü dönemden karlı çıkan en büyük platformlardan biri gibi görünüyor…

Bilindiği üzere Koronavirüs, beş ay gibi büyük bir zamandır insanlığı tehdit ediyor. Ülkemizde de Mart ayının ortalarında başlayan ve herkesin evde kalmasının şu an için en iyi çözüm önerisi olarak sunulduğu dönemde can sıkıntısından insanlar ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Hal böyleyken film ve dizi izleme seçenekleri vakit geçirmek adına en önemli katkıyı sağlıyor.

Netflix’te, bu dönemde bile yeni içerikler üretebilen bir platform olarak öne çıkıyor. İçerisinde bulunan bir çok içeriğe ek olarak yeni içerikleri de sunabilmesinin faydalarından dolayı insanlar platforma ciddi rağbet gösteriyorlar. Öyleki açıklanan son verilere göre Netflix tam 15 Milyon 800 bin yeni üye kazandı. Buda bir online TV platformu için çok ama çok ciddi bir rakam.

Reed Hasting(Netflix CEO’su) sosyal medyadan yaptığı açıklamada: “20 yıllık geçmişimizde daha belirsiz ya da tedirgin edici bir gelecek görmemiştik. Coronavirüs dünyanın her köşesine ulaştı ve yaygın bir tedavinin ya da aşının olmadığı şu zamanda ne zaman bu korkunç krizin sona ereceğini kimse bilmiyor. Belirgin olan şey can kaybının yaşandığı ve milyonlarca insanın işini kaybettiği sırasında insan maliyetinin artması.” şeklinde belirtti.

Ancak şu bir gerçek ki, firma çok ciddi bir kullanıcı kitlesi ve bir o kadar ciddi bir kazanç sağladı. Ülkemizde Netflix üyelik paketlerinin en düşüğü 17,99 TL olduğunu düşünürseniz, basit bir matematik hesabıyla durumun nasıl bir hal aldığını direk anlayabilmeniz mümkün.

Zaten tüm ön görüler düşünüldüğünde, Koronavirüs’e çözüm bulunsa bile artık Dünya çok ciddi anlamda dijitale dönüşecek konumda. Doğal olarak insanlığında dijital anlamda atılımlar yapmaya başlaması bekleniyor…

Ekstralar

Can sıkıntınıza çok iyi gelecek film ve dizi önerileri için sitemizi gezebilir veya aşağıdaki listeleri inceleyebilirsiniz;

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :