Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Köstebek (2006)

Köstebek (2006)

köstebek

Orjinal Adı: The Departed

Köstebek IMDB Puanı: 8.5/10

Yapım Yılı: 2006

Filmin Süresi: 2 Saat 31 Dakika – 151 Dakika

Gösterim Tarihi: 26 Eylül 2006

Bütçe: 90.000.000$

Hasılat: 291.465.034$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Martin Scorsese

Senarist: William MonahamAlan MakFelix Chong

Müzikler: Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilla

Oyuncular: Leonardo DiCaprioMatt DemonJack NicholsonMark Wahlberg – Vera Farmiga

Filmin Konusu

Köstebek filmi Güney Boston’da geçiyor. Massachusetts Eyalet Polisi şehrin en yüksek suç oranına sahip olan mafya babası Frank Cosello (Jack Nicholsun)’un peşindedir. Güney Boston’da yetişmiş olan çaylak Billy Costigan (Leonardo DiCapri) Costello’nun çetesine sızmak için görev alır.

Billy mafya babası Costello’nun güvenini kazanmaya çalışır ve bunu yaparken kimliğinin gizli kalması şarttır.

Bir başka polis olan Colin Sullivan (Matt Damon) eyalet polis teşkilatında oldukça başarılıdır ve gün geçtikçe teşkilatta yükselmeye başlar. Fakat kimsenin bilmediği bir şey var. Colin mafya babası Costello adına çalışmaktadır. Bu nedenle Costello polis eyaletinin hep bir adım önünde olmıştur.

İki Köstebek kimliklerini gizli tutmakta hayli zorlanır. Polis eyaletide, mafya babası Costello’da aralarında bir köstebeğin olduğunun farkına varmışlardır. Buda hem Billy için hem Colin için hayati tehlike taşımaktadır.

Editörün Düşüncesi

Filmin yeraltı dünyası ile polis teşkilatı arasında geçmesi izleyenleri oldukça ekran karşısında tutmaya  yetiyor. Gerçekten çok ince düşünülüp çok akıllı hareket edilmiş. Yönetmen filmi çok doğru yerlere çekmiş ve gerçekten çok başarılı bir başyapıt olmuş.

Film kadrosuna diyecek bir şey yok zaten. Her biri ayrı kendini kanıtlamış çok başarılı oyuncular. Kadroya bakıldığında zaten insan kendi kendine bu film izlenir diyebiliyor.

Filmin konusu iki genç köstebeği ele alıyor. Biri mafya babasının adına çalışarak polis teşkilatına diğeri polis teşkilatı adına mafya babasının yanına sızıyor. İkisi de görevlerinde oldukça başarılı performans sergiliyorlar.

Mafya adına çalışan Colin polis eyaletinde günden güne yükselmektedir buda yeraltı dünyasını polisin bir adım önüne geçirmektedir. Mafyanın yanına sızan Billy ise mafya babasının en iyi adamlarından biri olmayı başarmıştır.

Büyük bir alışveriş sırasında iki tarafta içlerinde bir hain olduğunu fark eder. Buda iki köstebeğin hayatını tehlikeye atar.

Konusu gerçekten çok güzel yazılmış. Filmin konusunu yazan üstatları gerçekten ayakta alkışlamak gerekiyor. Ben bu film için gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim ki, kesinlikle zaman kaybı olmayacaktır.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :