img
Home / Film Önerileri / Kötü Kızlar – Mean Girls (2004)

Kötü Kızlar – Mean Girls (2004)

/
405 Views

Film Bul: Kötü Kızlar İzle

Orjinal Adı: Mean Girls

Kötü Kızlar IMDB Puanı: 7.0 / 10

Yapım Yılı: 2004

Filmin Süresi: 1 Saat 37 Dakika – 97 Dakika

Gösterim Tarihi: 16 Temmuz 2004

Bütçe: 17.000.000$

Hasılat: 130.126.277$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen:  Mark Waters

Senarist: Rosalind Wiseman – Tina Fey

Müzikler: Barry White

Oyuncular: Lindsay LohanRachel McAdamsTina FeyTim MeadowsAmy PoehlerAna GasteyerLacey ChabertLizzy CaplanDaniel FranzeseNeil FlynnJonathan BennettAmanda SeyfriedRajiv Surendra

Kötü Kızlar Fragmanı

Filmin Konusu

Ailesi zoolog olan Cady, Afrika’da yaşamış ve eğitim hayatı özel ders almaktan öteye geçmemiş genç bir kızdır. Ancak, hayat Cady için farklı şartlar sunacak ve Afrika’da gördüğü güç gösterilerini lise hayatında yaşayacaktır. Lise öğrenimi için gittiği okulda, okulun en popüler kızının sevgilisine aşık olunca işler Cady için tamamen değişecektir.

Editörün Düşüncesi

Lindsay Lohan’ın canlandırdığı Cady karakteri ailesiyle Afrika’da yaşadığı dönemde şahit olduğu güç gösterisini, gerçek hayatında ayrıca yaşayacaktır. Bu kurgu yöntemi gerçekten çok farklı bir şekilde yansıtılmış. Tipik amerikan lise komedi filmleri gibi görünse de bana göre farklı yönleri ağır basıyor.

Kurgu ve sürükleyicilik konusunda başarılı bir iş çıkartıldığını düşünüyorum. Dönemine de bakılacak olursa, Kötü Kızlar filmi zamanının başarılı yapıtlarından biri olmuştur. Genel yapısının yanı sıra, oyunculuklarda kısmen başarılı olmuş. Senaryo güzel şekillendirilmiş, ortaya çerez tadında bir film çıkartılmış.

2000li dönemlerde çok fazla sayıda lise komedi filmleri türetildi ve çokta farklı olmayan birçok örnek mevcut. Ancak, ilk örneklerden biri olan Mean Girls filmi, bence onca örneğe rağmen yine de başarılı olmuş.

Olumsuz tarafı yok mu diye soracak olursanız, tabi ki var. Buda senaryonun artık çok basit gelmesi, ortamın çok basit gelmesiyle alakalı bir durum. Boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz bir film.

Benim Bu Filme Puanım: 7.0/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :