Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Kral Arthur (2004)

Kral Arthur (2004)

Kral Arthur 2004

Orjinal Adı : King Arthur

Kral Arthur(2004) IMDB Puanı : 6.3 / 10

Yapım Yılı : 2004

Filmin Süresi : 2 Saat 6 Dakika – 126 Dakika

Gösterim Tarihi : 28 Ekim 2004

Bütçe : 120.000.000$

Hasılat : 203.567.857$

Yaş Sınırı : 13+

Yönetmen : Antoine Fuqua

Senarist : David Franzoni

Müzikler : Hans Zimmer

Oyuncular : Clive OwenLoan GruffuddKeira Knightley

Filmin Konusu

Eski güçlü Roma İmparatorluğu’nun Britanyalı savaşçılarla bir antlaşma yapmıştır, bu antlaşmaya göre Britanyalı çocuklar 15 yıl boyunca Roma’ya hizmet edip özgür sayılayacaktı. Kral Arthur( Clive Owen ) ve onun yuvarlak masa şovalyeleri de bu filmde kahramanlıklarında çığır atlıyorlar.

Kral Arthur’un emrindeki Britanyalı çocuklar özgürlükleri için savaşırken, Arthur’la aralarındaki bağ emir komuta zincirinden çok, aile bağı olmaya başlamıştı.

Hatta Britanyalı çocukların en efsanevi olanı Lancelot( Loan Gruffudd ) Arthur’la sıkı dost olmuşlardı. Tam özgürlüklerine kavuştular derken, Roma Arthur ve askerlerine son bir görev daha verdi ve ölümle özgürlük arasındaki muhteşem savaş başladı. Arthur gerçek aşkı bulduğunda artık çok geçti, Guinevere( Keira Knightley ) çok başarılı oyunculuğuyla filmin seyrini değiştirecektir.

Bir tarafta Saksonlar, diğer tarafta büyücü Merlin ve onun esrarengiz ordusu Arthur ve şovalyelerine rahat verecekler miydi? Film tavsiyeleri konusunda size şiddetle önereceğimiz bir başyapıt: Kral Arthur(2004)

Editörün Düşüncesi

Ben bu filmi lise çağlarımda izlemiştim ve o günden beri arada sırada durduk yere repliklerini mırıldanırım. Hiç etkisinden çıkamadım, Arthur’un Lancelot’la olan dostluğu, şovalyelerinin ona olan bağlılığından çok etkilenmiştim.

Tarihi savaş filmleri sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir başyapıt olduğunu düşünüyorum. Filmin kurgusu ve ele aldığı ırklar ve savaş sahneleri mükemmel ötesi. Her şovalyenin kendine has duruş ve hareketleri size birinin favoriniz olacağının habercisi olacaktır. Kral arthur yıllardır efsaneleşmiş bir hikayedir, fakat bu film,  bu hikayeyi gerçek kılacak kadar güzel bir görsel şölen sunuyor.

Hans Zimmer imzalı müzikler filmle bütünleşince, gerçekten farklı bir dünyada geziniyorsunuz. Efsane filmler kategorisinde sunacağımız bu filmi, film tavsiyesi olarak siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Benim bu filme puanım: 10/10

1 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :