img
Home / Bilim Kurgu / Küçük Joe (2019)

Küçük Joe (2019)

/
130 Views

Küçük Joe

Orjinal Adı: Little Joe

Küçük Joe IMDB Puanı: 5.8/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 1 Saat 45 Dakika – 105 Dakika

Gösterim Tarihi: 17 Mayıs 2019

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Jessica Hausner

Senarist: Gêraldine Bajard – Jessica Hausner

Müzikler: Markus Binder

Oyuncular: Emily BeechamBen WhishawKerry FoxKit ConnorDavid WillmotSebastian Hülk

Filmin Konusu

Yeni bitki türleri geliştirmek için uğraşan bir şirkette çalışan Alice (Emily Beecham) bekar bir annedir. Bitki yetiştiricisi Alice göz alıcı kırmızı bir bitki üretmiştir.

Bitkinin bir özelliği vardır. Belli bir sıcaklıkta tutulur, bitkiyle konuşulur ve gerekli ilgi gösterilirse sahibini mutlu etme özelliği taşımaktadır. Alice, şirket kurallarına aykırı olsa da bu bitkiyi oğluna hediye olarak götürecektir.

Genç anne ve çocuğu bitkiye Küçük Joe adını verirler. Alice ve oğlu bitkinin büyüdükçe sadece mutluluk vermediğini anlarlar. Alice bitkiyi gözlem altına alacaktır ve bitkinin polenleri saçıldıkça insanların üzerinde farklı etkiler yarattığını görecektir. Sevimli görünen bu bitki aslında o kadarda zararsız bir bitki değildir.

Alice yaşanan olayların gerçekliğini sorgulayacak ve kendisini beklenmedik tuhaf bir tür olayların içinde bulacaktır.

Editörün Düşüncesi

Küçük Joe konusu ile benim ilgimi çekmeyi başarmış bir film ve izlediğime hiçte pişman olmadım. Sevdiğim türden bir kurgu ve beni hiçte yanıltmayan bir ilerleyiş.

Merakla izlemeyi bekliyordum bu filmi. İzledim ve tekrar tekrar izlemeyi düşünüyorum. Her şey yerli yerinde, film ne zaman başladı ne zaman bitti anlamadım. Bu tarzda izlediğimiz filmler olmuştu, hatta o filmlerden ilham alınmış diyebilirim ama öyle olmuş olsa bile senaryosu çok iyi geliştirilmiş ve bizlere çok başarılı bir şekilde aktarılmış.

Bilim kurgu ve dram doğru kullanıldığı takdirde çok başarılı ve yıllarca akıllarda kalacak güzel filmler gelebiliyor karşımıza. İzleyenlerin beğeneceğini düşünüyorum. Oyunculuklar gayet başarılı ki başrol oyunculuğunu Emily Beecham gibi usta bir isim üstlenmiş ve farkını gerçekten ortaya koymuş.

Küçük Joe için tam bir görsel resital diyebiliriz. Renk paletleri olsun kamera açıları olsun yerli yerinde kullanılmış. Ufak bir kaç eksiğin dışında film oldukça güzel ve akıcı seyrediyor. İzlemeden geçmemenizi tavsiye ediyorum.

Son derece güzel bir film olmuş. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :