img
Home / Aksiyon / Legend of the Seeker (2008-2010)

Legend of the Seeker (2008-2010)

/
161 Views

Legend of the Seeker

Legend of the Seeker IMDB Puanı : 7.6 / 10

Yapım Yılı : 2008-2010

Dizinin Süresi : 44 Dakika

Kaç Sezon : 2 Sezon

1.Sezon : 22 Bölüm
2.Sezon : 22 Bölüm

Yaratıcılar: Stephen TolkinKenneth Biller

Oyuncular: Craig HornerBridget ReganBruce SpenceCraig ParkerTabrett BethellKevin J. WilsonDanielle CormackElizabeth BlackmoreBen FranshamJay Laga’aiaJessica MaraisDavid de LautourMichael WhalleyLaura BrentBrooke Williams

Dizinin Konusu

Legend of the Seeker, Terry Goodking imzalı “The Sword of Truth” kitabından uyarlanmıştır. Dünya’nın en tehlikeli ve en kötü lideri olan Darken Rahl’ın kahinleri doğacak bir çocuğun kendi sonu olacağını söyler. Bunun üzerine Darken Rahl, ne kadar erkek çocuk ve yeni doğan erkek bebek varsa hepsini öldürmek için askerlerini dört bir yana salar. Ancak bir çocuk bu katliamlardan kurtulacak ve Darken Rahl’ın kaderini belirleyecektir.

Editörün Düşüncesi

Fantastik bir dizi olarak karşımıza çıkan Legend of the Seeker’ın Türkiye’ye uyarlandığı dönemde ingilizce karşılığı olan “Arayıcının Efsanesi” olarak kampanyaları yapılmıştır. Büyük bütçeli bir dizi olduğundan hedeflediği kitleye ne yazık ki ulaşamamış ve ikinci sezon son sezonu olmuştur.

Ben bu diziyi soluksuz izlediğimi çok net hatırlıyorum. Hatta bu Legend of the Seeker’ı en iyi yabancı dizi önerisi olarak yazarken bile yeniden izlemek istiyorum. Gerçekten görsel ögeleri ve senaryosunu çok beğendiğim nadir dizilerden. Dizide ufak tefek bazı problemler mevcut. Bunlardan bir tanesi, başrol oyuncuları. Bence farklı bir cast seçimi yapılsa dizi çok çok daha iyi olurdu. Ancak yine de Craig Horner ve Bridget Regan sırıtan oyunculuklara sahip değiller. Bu düşünce benim kendi düşüncemdi sadece.   Belki de Bridget Regan’ın fiziksel olarak Craig Horner’a oranla daha büyük olmasıdır.

Bahsettiğim bu ufak pürüz dışında, yine hakettiği değeri bulamamış bir dizi: Legend of The Seeker ( Arayıcının Efsanesi )

Benim Bu Diziye Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :