img
Home / Dizi Önerileri / Leyla ile Mecnun (2011 – 2014)

Leyla ile Mecnun (2011 – 2014)

/
160 Views

Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun IMDB Puanı : 9.1/10

Yapım Yılı : 20112014

Kaç Sezon : 3 Sezon

1.Sezon : 20 Bölüm
2.Sezon : 41 Bölüm
3.Sezon : 43 Bölüm

Müzik : Alper AtakanMehmet Erdem

Yönetmen : Onur ÜnlüEyüp BozMurat Onbul

Senarist : Burak Aksak

Oyuncular : Ali AtayEzgi AsaroğluSerkan KeskinCengiz BozkurtKöksal EngürAhmet Mümtaz TaylanOsman SonantBeste BereketAsuman DabakMelis BirkanEge TanmanUshan ÇakırZeynep ÇamcıMüge BozAçelya Devrim YılhanAyşen GrudaCihan Ercan – Neslihan Akerİştar GöksevenNalan KuruçimEngin GünayMehmet UstaSarp Aydınoğlu

Dizinin Konusu

Aynı gün aynı hastanede biri kız diğeri erkek olmak üzere iki bebek dünyaya gelmiştir. Hastanede boş yer olmadığı için bebekleri aynı yatağa yatırırlar. Aileler doğar doğmaz birbirlerini buldu diyerek bu iki bebeği beşik kertmesi yaparlar.

Bebeklerden birinin adını Leyla diğerinin ise adını Mecnun koyarlar. Aradan uzun yıllar geçer Leyla ile Mecnun büyüyüp iki yetişkin olurlar. Başta beşik kertmesi olayını istemeyen gençler birbirlerini gördükleri anda birbirlerine aşık olurlar.

Editörün Düşüncesi

Leyla ile Mecnun bana kalırsa Türk Dizi Tarihinin en iyi dizileri arasında liderlik koltuğuna oturabilecek bir dizi. Dizinin konusu, dizideki yaratıcı espriler, sıkmayan senaryosu ile bu dizi gerçekten izlenmeye değer. Bu diziyi benim gibi tekrar tekrar defalarca izleyen bir çok kişi olduğundan eminim.

Dizide küfür kullanılmadan yaratıcı hakaretler edilmesi de bir başka boyut. Zaten yaratıcılıkta burada kendini gösteriyor. Dizide küfür yok ama bol bol komik ve yaratıcı hakaret aşağılama var.

Keşke bazı sorunlar olmasaydı diyorum da günümüzde hala devam etmekte olan bir dizi olsaydı. Eminim bugünde bölümlerini kaçırmadan izleyecek büyük bir kitle olacaktı.

Dizide yer alan usta oyuncular da dizideki rollerini gündelik hayatlarındaki gibi benimsemiş ve buda diziyi çok daha samimi kılmıştır. Yeri geldiğinden duygularınıza hakim olamayacak, göz yaşlarınızı tutamayacak yeri geldiğinde ise gülmekten yerlere yatacaksınız.

Leyla ile Mecnun herkesin izlemesini şiddetle tavsiye ettiğim bana göre Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi dizilerinden bir tanesidir.

Leyla ile Mecnun İsmail Abi

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Diziye Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :