img
Home / Bilim Kurgu / Limit Yok (2011)

Limit Yok (2011)

limit yok

Orjinal Adı: Limitless

Limit Yok IMDB Puanı: 7.4/10

Yapım Yılı: 2011

Filmin Süresi: 1 Saat 45 Dakika – 105 Dakika

Gösterim Tarihi: 8 Mart 2011

Bütçe: 27.000.000$

Hasılat: 161.849.455$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Neil Burger

Senarist: Lesile DixonAlan Glynn

Müzikler: Bomba Estêreo

Oyuncular: Bradley CooperRobert De NiroPatricia Kalember Anna FrielTomas Arana

Filmin Konusu

Eddie (Bradley Cooper) New York’ta yaşamaktadır. Eddie için güzel bir yaşamı olduğu söylenemez. Eddie yazardır fakat çokta başarılı bir yazar değil.

Kız arkadaşı ile ayrılan Eddie yolda eski bir arkadaşına rastlar ve bu Eddie için dönüm noktası olacaktır. Arkadaşı bir hap verir ve içmesini ister. Hap beyninin tamamını kullanmasını sağlayan çok güçlü etkiye sahiptir.

Hap sayesinde Eddie’nin hayata bakış açısı değişecektir ve para kazanmaya başlayacaktır. Sadece bununla da kalmayacak çekici ve üst düzey bir zekaya sahip olacaktır.

Bir süre sonra bu hap Eddie’de yan etkilerini göstermeye başlayacaktır. Bakalım hap Eddie’de ne gibi yan etkilere yol açacak ?

Editörün Düşüncesi

Limit Yok çok satan bir romandan uyarlanmıştır. Beynin yüzde yüzü nasıl kullanılır ve kullanılırsa neler olabileceğini anlatan bir filmdir.

Filmde aktör çokta başarılı sayılamayacak, düzensiz bir hayata sahip olan kendi halinde birisidir. Sevgilisinden ayrıldıktan sonra eski bir arkadaşına rastlar ve arkadaşı aslında çok pahalı olan bir hap verir.

İşte bu hap için mutluluk hapı demek doğru olacaktır. Hap beynin yüzde yüzünü kullanmaya yarıyor. Normalde yapamayacağın ne varsa hapın etkisi ile yapabiliyorsun. Kısa zamanda hapın etkisiyle başarılı bir adam haline gelir. Para kazanmaya başlar ve çok başarılı olur.

Hap Eddie’ye inanılmaz bir zeka ve çekicilikte katar. Limit Yok gerçekten, hayalini kurduğu ne varsa onu yapabiliyor. Ama her şeyin bir sonunun olduğu gibi bununda bir sonu olacaktır. Hap bir süre sonra yan etkilerini gösterecek buda Eddie için iyi olmayacaktır.

Film aslında izleyicilere fazlasıyla tehlikeli mesajlar veriyor. Ufacık bir şey hayat değiştirebiliyor ama artısını eksisini iyi  tartmak lazım. Çok başarılı bulduğum filmlerden biridir. İzlemenizi şiddetle tavsiye edeceğim filmlerdendir.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :