Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Lucy (2014)

Lucy (2014)

Lucy(2014) Film Tavsiyesi

Orjinal Adı : Lucy

Lucy IMDB Puanı : 6.4 / 10

Yapım Yılı : 2014

Filmin Süresi : 1 Saat 29 Dakika – 89 Dakika

Gösterim Tarihi : 25 Temmuz 2014

Bütçe : 40.000.000$

Hasılat : 458.863.600$

Yaş Sınırı : 15+

Yönetmen : Luc Besson

Senarist : Luc Besson

Müzikler : RauryMicheal Holt

Oyuncular : Scarlett JohanssonMorgan FreemanMin-Sik ChoiAmr Waked

Filmin Konusu

Tayvan’da çalışan Amerikalı bir iş kadını olan Lucy( Scarlett Johansson ), erkek arkadaşının zoruyla uyuşturucu kuryeliği yapmaya başlar. Tayvan’ın en büyük uyuşturucu baronu olan Mr. Jong’dan( Min-sik Choi ) taşıyacağı uyuşturucuları almaya giden Lucy, hiç beklemediği bir şeyle karşılaşacaktır.

Bu seferki taşıma için karnına ameliyatla konulacak bir paketi Fransa’ya götürmesi istenecektir. Lucy buna karşı gelse de zor kullanılarak karnına bu yeni tür uyuşturucu madde konulacaktır. Ve tehditlerle bu kuryeliği yapması gerektiğini belirten Mr. Jong’un adamlarından bir tanesi Lucy’nin karnına tekme atar. Bu paketin içerisindeki uyuşturucular çözülür ve Lucy’nin vücuduna yayılır.

Fiziksel ve mental olarak Lucy değişecek ve bu yeni uyuşturucu maddenin çözülüp kana karıştıkça nasıl etkiler yarattığını görünce sizde çok şaşıracaksınız. Bu olay örgüsü içerisinde Profesör Norman( Morgan Freeman ) ve Fransız polis teşkilatından Pierre Del Rio( Amr Waked ) Lucy’e yardım edecek kişileri oynamaktadırlar…

Editörün Düşüncesi

Sıra dışı senaryosu filmin başından itibaren sizi derin düşüncelere sürüklüyor. Filmin zaten çok kısa olan süresi senaryo ve kurgunun muhteşem uyumuyla akıp gidiyor. İnsanın aslında ne kadar güçlü bir beyne sahip olduğunu ve bu güçlerini kullanabilirse neler yapılabileceğini film bitince sorgulamaya başlıyorsunuz…

Normal bir insan beyninin küçük bir yüzdelik dilimini kullanabilir. Ve bu yüzde arttıkça insanların neler yapabileceğini bu kadar derin şekilde ele alan Lucy, seyir zevkinizi doruklara çıkartacaktır. Film önerileri olarak sunabileceğim filmlerden biri olan Lucy ile ilgili gözüme çarpan bazı eksikliklerde mevcut.

Filmin akışında kimi zaman kopukluklar yaşanabiliyor ve bittiği zaman ulan çok güzeldi de biraz daha detay olsaydı demek zorunda kalıyorsunuz. Geçişler çok hızlı yapılmış, bunu da senaryo bazlı bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz. Yönetmenin bir dergiye verdiği röportajda, bu durumu şöyle açıkladığını hatırlıyorum: Bu bir hata değil, beyin çok güçlü ve hızlı hareket ettiği için filme bunu yansıtmak istedim sadece demişti.

Bu durum bana göre bir sorun, size göre doğru bir hareket olabilir.

Benim Bu Filme Puanım : 7.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :