img
Home / Dram / Malena (2000)

Malena (2000)

/
388 Views

Film Önerileri: Malena 2000 İzle

Orjinal Adı: Malena

Malena IMDB Puanı: 7.5/10

Yapım Yılı: 2000

Filmin Süresi: 1 Saat 48 Dakika – 108 Dakika

Gösterim Tarihi: 4 Mayıs 2001

Hasılat: 14.493.284$

Yaş Sınırı: 18+

Yönetmen: Giuseppe Tornatore

Senarist: Giuseppe Tornatore – Luciano Vincenzoni

Müzikler: Ennio Morricone

Oyuncular: Monica BellucciGiuseppe SulfaroLuciano FedericoMatilde PianaPietro NotarianniGaetano AronicaGilberto IdoneaAngelo PellegrinoGabriel Di Luzio

Malena Film Konusu

Malena filmi İtalyan yapımı dram ve romantik sahneleri ile hem güldürüp hem düşündüren bir filmdir. Dünya’da bulunan ülkeler her zaman olduğu gibi kendilerini yine bir çıkmazın içine sokarlar. Yanlış politikaların neticesinde pek çok ülke birbiri ile karşı karşıya gelmiştir ve büyük bir savaş artık an meselesidir.

Böyle bir dünya düzeninde kendi halinde olan ve tüm bu olaylardan kendisini soyutlamayı başaran bir çocuk vardır. Bu çocuk küçüktür ama gençliğine çabuk ulaşmayı amaçlayan bir hedefi vardır. Bulunduğu kasabaya çok güzel ve bir o kadar da baş döndürücü bir kadın gelir. Malena adındaki bu kadını görür görmez vurulan çocuk adeta kendinden geçer.

Onun bu güzelliği karşısında artık o büyüme evresinin basamaklarını çok hızlı bir şekilde çıkmaya başladığını hisseder. Malena’dan etkilenen sadece o çocuk değildir. Tüm bu faşist İtalyan kasabası onun güzelliği karşısında adeta büyülenirler. Genç ve aşırı seksi olan, üstelik bir de dul olan Malena bu kasabadaki tüm erkekleri birbirine düşürecektir. Bu kasabanın sonunu getirmek üzeredir.

Editörün Düşüncesi

Monica Bellucci gibi bir kadını anlatmama gerek yoktur sanırım. Bu tarz bir filmde de oynayacak biri ondan başkası olamazdı. Filme gelecek olursak bir ergen bir erkeğin başına gelebilecek en kötü olaylardan birinde yaşadıklarını anlatıyor. Kesinlikle 18+ ibaresini hak eden sahnelere de fazlasıyla yer verilmiş olan filmde kurgu ve duygu yoğunluğu çok başarılı olmuş.

Benim Bu Filme Puanım: 9.0/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :