Hit enter after type your search item
img
Home / Bilim Kurgu / Marslı – The Martian (2015)

Marslı – The Martian (2015)

Film Önerileri: Marslı - The Martian İzle

Orjinal Adı: The Martian – Marslı

Marslı IMDB Puanı: 8.0/10

Yapım Yılı: 2015

Filmin Süresi: 2 Saat 24 Dakika – 144 Dakika

Gösterim Tarihi: 2 Ekim 2015

Bütçe: 108.000.000$

Hasılat: 630.161.890$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Ridley Scott

Senarist: Drew GoddardAndy Weir

Müzikler: Harry Gregson-Williams

Oyuncular: Matt DomanJessica ChastainKristen WeigJeff DanielsMichael PenaSean BeanKate MaraSebastian StanAksel HennieChiwetel EjioforBenedict WongMackenzie DavisDonald GloverNick MohammedShu Chen

Marslı Film Konusu

The Martian filmi çok trajik bir olay sonrası uzayda bırakılan bir astronotun yaşadıklarını konu ediniyor. Mark Watney adındaki bu astronot, arkadaşları ile birlikte bir görev için uzaya gönderilir. Ancak uzayda çıkan şiddetli fırtına sonrası onları kaybeden Mark’ın öldüğünü düşünen ekip daha fazla orada kalamaz ve mars yüzeyinden ayrılmak zorunda kalır.

Mark ise edindiği bilgi ve deneyimle birlikte Mars’ta kendi başının çaresine bakmaya ve eldeki imkanları zekası ile birleştirerek hayatta kalmaya çalışır. Aynı zamanda Dünya’ya da mesaj göndermeye çalışarak, hayatta olduğunu onlara ileterek kurtarılmayı bekler. Bir şekilde NASA ve bilim insanlarına mesaj göndermeyi başaran Mark, onlar tarafından kurtarılmayı bekler.

Ancak aradaki büyük farktan ve zaman kavramından dolayı bu iş o kadar da kısa sürecek bir durum değildir. Ekip ise büyük bir riske girerek, onu kurtarmak ve oradan geri getirmek için her türlü tehlikeli yolu denemeye başlar. Bilim kurgu türünün en kaliteli filmlerinden biri olan Marslı filmi Mars’ta mahsur kalan Mark’ın günlüklerinden derlenerek çekilmiştir.

Editörün Düşüncesi

Marslı filmi ilk duyurulduğunda çok heyecanlanmıştım. Sebebi de bilim kurgu filmleri her zaman ilgimi çekmiştir ancak ordaki yaşam üzerine azda olsa gerçekçi bir temasının bulunması beni bu duyguya yönlendirdi. Film fazlasıyla beklentilerimi karşıladı. Bence kurgusu da mükemmel. Son zamanlardaki en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Benim Bu Filme Puanım: 9.0/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :