Film Önerileri: Matrix 2 - The Matrix Reloaded (2003)

Orjinal Adı: The Matrix Reloaded – Matrix 2

Matrix 2 IMDB Puanı: 7.2/10

Yapım Yılı: 2003

Filmin Süresi: 2 Saat 18 Dakika – 138 Dakika

Gösterim Tarihi: 16 Mayıs 2003

Bütçe: 150.000.000$

Hasılat: 741.846.459$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Lana WachowskiLilly Wachowski

Senarist: Lana Wachowski – Lilly Wachowski

Müzikler: Don Davis

Oyuncular: Keanu ReevesLaurence FishburneCarrie-Anne MossDaniel BernhardtMonica BellucciNona GayeHarry LennixHarold PerrineauJada Pinkett SmithAdrian RaymentNeil RaymentDavid RobertsHugo Weaving

Film Konusu

Matrix Reloaded filmi, efsanevi yapım The Matrix filmin devamı niteliğinde çekilmiştir. Seçilmiş kişi olan Neo, Matrix’de kurtarıcı rolünün altından kalkmaya çalışmaktadır. Buraya kaçak olarak girmeye çalışan ajanların hakkından çok kolay bir şekilde gelir.

The Matrix filminde makinelerin eline düşen Neo, onlardan kendisini kurtarmayı başarmıştır. Ancak makinelerin gücü ortadadır ve insanların sahip olduğu son şehir olan Zion’u da bulmak üzeredirler. Neo artık sadece kendiyle alakalı bir görev için burada değildi. İnsanlığın kurtarılması için de mücadele etmeliydi. Neo, ne kadar büyük bir görevi olduğunu Anahtarcıyı bulup, kendiyle ve insanlıkla ilgili sır kalmış bilgileri edindiği zaman çok daha iyi anlayacaktı.

Serinin bu filminde Matrix’te yapılan gemi kaptanlarının toplantısında çok farklı bir olayla karşılaşılır. Neo’nun daha önceden yok ettiği Ajan Smith tekrar gelmişti. Ancak bu kez ajan kimliğinde değildi. Çünkü Smith kendisini kopyalayabilmekteydi ve kopyalandıkça da güçlenen bir özelliği vardı. Neo çok ciddi bir rakibe kavuşmuştu. Bilim kurgu ve aksiyon sahnelerinin hiç eksik olmadığı Matrix’in ikinci filmi ilkini aratmayacak kadar muhteşem.

Editörün Düşüncesi

Matrix serisi tüm hızıyla devam ediyor. Serinin ikinci filmi de yine ilk filmi kadar iyi ve konunun devamını işliyor. Yönetmen kalitesi yine üst düzey. İlk filmden dört yıl sonra beyaz perdeyle buluşan serinin ikinci filminde Keanu Reeves yine oyunculuğunu konuşturmuş.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

İyi Seyirler


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
2
Peh!
Tırt Tırt
16
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
14
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
12
İzlenir!
Puf! Puf!
10
Puf!
LOL LOL
8
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
6
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
2
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
16
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir