Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Matrix 3 – The Matrix Revolutions (2003)

Matrix 3 – The Matrix Revolutions (2003)

Film Önerileri: Matrix 3 - The Matrix Revolutions (2003)

Orjinal Adı: The Matrix Revolutions – Matrix 3

Matrix 3 IMDB Puanı: 6.8/10

Yapım Yılı: 2003

Filmin Süresi: 2 Saat 9 Dakika – 129 Dakika

Gösterim Tarihi: 5 Kasım 2003

Bütçe: 150.000.000$

Hasılat: 427.344.031$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Lana WachowskiLilly Wachowski

Senarist: Lana Wachowski – Lilly Wachowski

Müzikler: Don Davis

Oyuncular: Keanu ReevesLaurence FishburneCarrie-Anne MossMary AliceHelmut BakaitisFrancine BellMonica BellucciIan BlissCollin ChouEssie DavisNona GayeLachy HulmeHarry LennixRobert MammoneHarold PerrineauJada Pinkett SmithDavid RobertsBruce SpenceGina TorresClayton WatsonHugo WeavingCornel WestBernard WhiteLambert Wilson

Film Konusu

Matrix Revolutions filmi, efsaneleşen serinin üçüncü filmidir. Makineler, Zion şehrini bulmuş ve oraya ulaşmak için kazmaya devam etmekteydiler. Ajan Smith ise sadece Neo’nun değil, hem insanları hem de makinaların karşısında duran, bağımsızlığını ilan eden bir bireydi. Yani Neo artık insanlığı sadece makinelere karşı değil Ajan Smith’e karşı da korumak zorundaydı.

Neo ise matrix ile ilgili tüm gerçeği öğrenmiştir. Kaynağa gidip, bizzat Mimar’ın cümleleriyle bunu öğrenmiştir. Ancak seçimi, diğer seçilmişlerin tercihinden çok çok farklı bir şekilde yapmıştır ve tüm döngüyü bozmuştur. Makineler ise hızla yeri kazmanın sonucunda Zion’a girmeyi başarmışlardı ve o büyük savaş insanlar ve makineler arasında çok şiddetli bir şekilde başlar.

Neo ise her şeyi öğrenmiş olmanın neticesinde makinalara giderek bir anlaşma teklif eder. Bütün matrix’i ele geçiren ve çok kısa zaman sonra makine şehrini de yok etmeyi planlayan Smith’i öldüreceğini söyler. Karşılığında ise bu savaşın son bularak barışın gelmesini teklif eder. Sonunda makineler ve insanlar bu büyük rüyadan uyanırlar.

Editörün Düşüncesi

Serinin son filmine yakışır bir film olduğunu düşünüyorum. Ancak, abartı durumu bu filmde en üst seviyeye çıkmış. Bazı sahnelerin çok çok fazla abartılı olduğunu göreceksiniz. Fakat, yinede izlemeniz gereken bir film olduğunu düşünüyorum.

Benim Bu Filme Puanım: 8.0/10

Keyifli Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :