Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Merlin (2008-2012)

Merlin (2008-2012)

Merlin Dizi Önerileri

Merlin IMDB Puanı : 7.9 / 10

Yapım Yılı : 2008-2012

Dizinin Süresi : 45 Dakika

Kaç Sezon : 5 Sezon

1.Sezon : 13 Bölüm
2.Sezon : 13 Bölüm
3.Sezon : 13 Bölüm
4.Sezon : 13 Bölüm
5.Sezon : 13 Bölüm

Yaratıcılar: Johnny CappsJulian JonesJake MichieJulian MurphyHoward OvermanBen VanstoneLucy WatkinsRichard McBrien

Oyuncular: Colin MorganBradley JamesRichard WilsonAngel CoulbyKatie McGrathAnthony HeadRupert YoungEoin MackenTom HopperTomiwa EdunNathaniel ParkerEmilia FoxAlexander VlahosSantiago CabreraMichelle RyanCarolina FaberTom EllisAsa ButerfieldAlice Patten  – Terence MaynardFintan McKeownAdam GodleySarah ParishGary LewisSophie RundleMicheal JennLaura DonnellyBen DanielsJanet MontgomeryMiranda RaisonBarry AirdErin RichardsJohn LynchLiam CunninghamLindsay DuncanJames GreeneGemma JonesAlun RaglanJulian Rhind-TuttRichard RidingsPauline CollinsHarry MellingJames CallisPeter GuinnessAlfie StewartFrances TomeltyJoe DempsieHolliday GraingerJoseph MawleGeorgia KingEddie Marsan

Dizinin Konusu

Birleşik Krallık’ta büyü yapanların idam edildiği bir dönemde Merlin burada yaşamak zorundadır. Zamanla büyü yapabildiğini öğrenen sakar ama iyi yürekli Merlin, günü gelince tahta çıkacak olan Prens Arthur’la karşılaşır.

Arthur ve Merlin’in yolları her ne kadar kesişse de, bu prens tarafından güzel karşılanmayacak ve aralarındaki atışmalar baş gösterecektir. Ancak zamanla buzlar eriyecek ve Arthur’la Merlin birlikte krallığa sahip çıkmak için maceradan maceraya atılacaklardır.

Editörün Düşüncesi

Konusu aslında bu dönemleri takip edenlerin sıklıkla karşılaştığı Kral Arthur ve şovalyeleri ile büyücü Merlin’nin hikayesi gibi gözükse de, bilinen efsaneden uzak durabilmek adına birçok farklılık eklenmiştir.

İzlenmeye başlandığında alıp götüren dizilerden bir tanesi. Bittiğine üzüldüğüm dizilerin başında geliyor.

Dizi önerileri listemde yer alan Merlin, oyunculuklarında üst seviyeye çıktığı bir dizi olmuş. Karakterler o kadar iyi seçilmiş ve işlenmişki, her karakteri ayrı ayrı seviyorsunuz.

Eski dönem dizisi olmasına rağmen yönetmenliklerde başarılı  olmuş. Görsel efektler hiç can sıkmıyor.

Benim Bu Diziye Puanım: 9/10

İyi Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :