img
Home / Dram / Milyoner (2008)

Milyoner (2008)

/
237 Views

Milyoner (2008)

Orjinal Adı: Slumdog Millionaire

Milyoner IMDB Puanı: 8.0/10

Yapım Yılı: 2008

Filmin Süresi: 2 Saat

Gösterim Tarihi: 30 Ağustos 2008

Bütçe: 15.000.000$

Hasılat: 377.910.544$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Danny BoyleLoveleen Tandan

Senarist: Simon BeaufoyVikas Swarup

Müzikler: BlaaZeTanvi Shah

Oyuncular: Dev PatelSaurabh ShuklaAnil KapoorRaj ZutshiFreida PintoIrrfan KhanAzharuddin Mohammed IsmailAyush Mahesh KhedekarMahesh Manjrekar

Filmin Konusu

Jamal( Dev Patel ), 18 yaşında yetim bir gençtir. Hayatta yaşadığı zorluklardan kurtulmak için bir şans yaratmak adına, Hindistan’ın Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasına katılacaktır. Son soruya kadar başarıyla gelen Jamal, yarışma süresinin bitmesi üzerine o günü tamamlar. Ancak herkesin kafasında tek bir soru vardır, bu çocuk nasıl bu kadar soruya cevap verebilir.

Bunun üzerine giden yarışmanın yapımcıları, Jamal’ı şiddet yoluyla alırlar, ve konuşturmaya çalışırlar… Ancak duyduklarından sonra, Jamal’ın suçsuz olduğunu anlayacaklardır.

Jamal’ın cevaplarına uygun şekilde son soruyu hazırlayarak, para kazanmaması için çaba gösterirler.

Editörün Düşüncesi

Milyoner filmini izlediğimde gerçekten çok farklı yerlere sürüklendiğimi hissettim. Bazen başarılar tesadüf olabilir ve bu tesadüfleri kişi kendi yaratmaktadır.

Hint filmlerinin insanlar üzerindeki etkisinin hepimiz farkındayızdır. Ancak Milyoner filmi bence en önde gelenlerinden bir tanesi.

Yönetmenin başarı, senaristin akıl almaz senaryosu Dev Patel’in sıradışı oyunculuğu bir araya gelince mükemmel bir film ortaya çıkmış.

Benim bu filmle ilgili değinmek istediğim şeylerden biride, Jamal ve kardeşinin önceden çektiği sıkıntıların büyüklüğü. İnsan gerçekten bu sahnelerde duygularına hakim olamıyor.

Öldürmeyen her acı güçlendirir…

Ben bu sözün belkide bu tarz yaşantıların bir temsili olduğunu varsayıyorum. Film tavsiyeleri konusunda kesinlikle önereceğim ve izlemeniz gereken eşsiz bir baş yapıt.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :