Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Milyonluk Bebek – Million Dollar Baby (2004)

Milyonluk Bebek – Million Dollar Baby (2004)

Film Tavsiyeleri: Milyonluk Bebek

Orjinal Adı: Million Dollar Baby – Milyonluk Bebek

Milyonluk Bebek IMDB Puanı: 8.1/10

Yapım Yılı: 2004

Filmin Süresi: 2 Saat 12 Dakika – 132 Dakika

Gösterim Tarihi: 25 Şubat 2005

Bütçe: 30.000.000$

Hasılat: 216.763.646$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Clint Eastwood

Senarist: Paul HaggisF.X. Toole

Müzikler: Clint Eastwood

Oyuncular: Clint Eastwood – Hilary SwankMorgan FreemanJay BaruchelMike ColterLucia RijkerBrian F. O’ByrneAnthony MackieMargo Martindale

Filmin Konusu

Milyonluk Bebek filmi Frankie Dunn’un yaşadıklarını konu ediniyor. Frankie yaşamı boyunca ringlerde dövüşecek boksörler yetiştirmiştir. Frankie boksörleri yetiştirirken savunma ve vuruş tekniklerinin yanı sıra çok daha önemli bir şeyi daha öğretiyordu. Hayatta tek bir kural vardı ve bu da ne olursa olsun, her şartta kendini daima koru nasihatidir.

Kızını kaybetmesinin acısını hala içinde yaşayan Frankie ayağa kalkma vaktinin geldiğini düşünür. Uzun zamandır kimseyle yakınlaşmayan ve kendini sadece boksa adayan Frankie tercihini bu yönde yapmıştır. Frankie’nin sahibi olduğu salona bakan ve bu hayattaki tek arkadaşı olan eski boksörlerden Scrap onu en iyi tanıyanlardandır.

Aslında onun o kızgın, sinirli ve asabi görünen mizacının arkasında o yaşadığı olaydan dolayı 25 yıldır affedilmeyi bekleyen ve arzulayan bir adam olduğunu biliyordu. Her şeyin değiştiği an ise Maggie adındaki birini görmesiyle başlar. Maggie Fitzgerald, salondan içeri girer ve boks öğrenmek istediğini söyler.

Milyonluk Bebek filmin yönetmenliğini Clint Easteood yapmaktadır. Aynı zamanda başrolde de bulunan Clint’e Morgan Freeman ve Hilary Swank eşlik etmektedir.

Editörün Düşüncesi

Motivasyon filmi olarak da görebileceğimiz, ayağa kalkmak için nedenler arayanlara müthiş bir film önerisi. Tipik bir Clint Eastwood filmlerden olan Milyonluk Bebek filminde, sakin bir filmin ne kadar sürükleyici olabileceğiyle karşılacaksınız…

IMDB puanı da filmin başarısını zaten ortaya fazlasıyla koymaktadır. Morgan Freeman gibi bir ustayı da filme entegre edebilmiş olmak bence doğru bir hareket olmuş.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :