Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Monos (2019)

Monos (2019)

Monos

Orjinal Adı: Monos

Monos IMDB Puanı: 7.3/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 1 Saat 42 Dakika – 102 Dakika

Gösterim Tarihi: 27 Ocak 2019

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Alejandro Landses

Senarist: Alejandro Landes – Alexis Dos Santos

Müzikler: Mica Levi

Oyuncular: Julianne NicholsonMoises AriasJuliân GiraldoJorge RomânSofia Buenaventura

Filmin Konusu

Sekiz tane asker çocuk Latin Amerika’nın dağlarında insanları öldürmek için eğitilmiştir. Askeri eğitim alan bu çocuklar eğitimlerin dışında kendilerine zaman bulduklarında çocuk kişiliklerine geri döner ve normal çocuklar gibi oynamaya başlarlar.

Grup bir kadını rehin almıştır ve bunun ardından beklemedikleri bir baskında beraberinde gelir. Grubun birbirine duyduğu güven test edilecektir ve grup kurdukları düzeni bozup ormanın derinliklerinde saklanmak zorunda kalacaktır.

Editörün Düşüncesi

En İyi Uluslararası Film Oscar’ı için Kolombiya temsilcisi olan Monos adlı filmin yönetmen koltuğunda Alejandro Landess oturuyor.

Filmi öncelikle başarılı bulduğumu söyleyebilirim fakat eksikleri olduğunu düşünüyorum. Güzel bir macera-dram filmi fakat filmin sonu akıllarda soru işareti bırakmış, dizi gibi bir son olmuş sanki. Devamının geleceğinin sinyallerini çok açık vermişler diye düşünüyorum.

Monos bir grup çocuğun aldıkları zorlu eğitimleri ve ormanın derinliklerinde hayatta kalma mücadelesini ele alıyor. Filmin kaliteli çekimleri filmdeki dram duygusu izleyiciye geçmiş ama senaryodaki boşlukların üzerine gidilseydi kolay kolay akıllardan çıkmayacak bir film olurdu.

Filmi beğendim kurgusu güzel ve izleyiciyi sıkmadan seyrediyor. Bence başarılı bir senaryo işlenmiş. Keşke daha iyi bir şekilde işlenseydi de bizde işte bu diyebilseydik. Eğer ikinci filmi gelirse bunların göz önüne alınıp bundan çok daha iyisinin geleceğini düşünüyorum.

Kötü bir film olduğunu düşünmüyorum, film hakkında birçok olumsuz yorumla karşılaştım fakat tüm bu yorumlara rağmen açıp izledim ve yorumların biraz abartıldığını fark ettim. Boş bir zamanınızda açın izleyin ve kararınızı kendiniz verin diyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 7.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :