Home / Aksiyon / Mortal Kombat 2021 Konusu, Fragmanı ve Oyuncuları

Mortal Kombat 2021 Konusu, Fragmanı ve Oyuncuları

Mortal Kombat 2021 Vizyon Tarihi: 16 Nisan 2021

Yönetmen: Simon McQuoid

Senarist: Greg Russo – Dave Callaham – Oren Uziel – Ed Boon – John Tobias

Mortal Kombat 2021 Oyuncuları: Jessica McNamee – Hiroyuki Sanada – Josh Lawson – Joe Taslim – Lewis Tan – Tadanobu Asano – Ludi Lin – Mehcad Brooks – Chin Han – Sisi Stringer – Daniel Nelson – Max Huang – Laura Brent – Elissa Cadwell – Matilda Kimber

Mortal Kombat 2021 Konusu

90lı yıllarda doğmuş hemen hemen her çocuğun ismine aşina olduğu atari oyunu olan Mortal Kombat, bir kere daha film olarak karşımıza çıkıyor. Pandemi döneminden önce projelenen film, pandemi araya girdiği için gecikmeli olarak beyaz perdeye yansıyacak. Türkiye için vizyon tarihi 16 Nisan 2021 olarak açıklandı. Fakat, henüz ülkemizdeki pandemiden ötürü sinemaların bu tarihe kadar açılıp açılmayacağı soru işareti olarak duruyor.

WarnerBros’un son günlerde hazırladığı özel fragman ile sanıyorum, ülkemizde sinemaların açılmasıyla ilgili büyük adımlar atılmış gibi görünüyor. Mortal Kombat filmine geçecek olursak, bu filmde diğer filmler gibi aynı konuyu farklı bir kurguyla ele alıyor. Yine dövüşçülerin bol aksiyonla yer alacağı, sadece en güçlü olanların ayakta kalacağı bir film izleyeceğiz.

Çocukluğumun en eğlenceli anlarını yaşatan Mortal Kombat, daha önceki filmlerinde de gününün şartlarına göre bana göre oyunculuklar dışında beklentilerimi karşılamıştı. Yeni filmin konusundan bahsedecek olursak, Cole hayatını dövüşerek kazanan çok iyi bir savaşçıdır. Sub-Zero, imparator Shang Tsung’un en güvendiği adamıdır ve Cole’u yok etmek için ona gönderilir.

Cole bu savaşçının daha önceki hiçbir savaşçıya benzemediğini anladığında bir çözüm bulmak için arayışa başlar. Ve kendini Lord Raidan’ın tapınağında bulur. Lord Raidan efsanevi bir tanrıdır. Ve büyük turnuvalara savaşçı yetiştirmektedir. Raidan, Cole’un gizli silahını biliyordur ve ona savaşla ilgili bildiklerini aktarmaya başlar. O saatten sonra Cole, imparator Shang Tsung’un savaşçılarını yenerek önce ailesini, sonra tapınaktaki arkadaşlarını ve kendini kurtarmak için uğraşır.

Daha önce filmi yapılmış olan Mortal Kombat’ta yine benzer bir konu işlenmişti. Ancak Mortal Kombat 2021 filminin yapım sürecini ve dönemini düşündüğümüzde, özellikle fragmanı da izledikten sonra bol aksiyonlu, iyi görsel kalitesine sahip bir film bizi bekliyor.

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :